Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy viseli hosszú távon egy...

Hogy viseli hosszú távon egy cica ha csak lakásban van tartva és nem mehet ki?

Figyelt kérdés
Sajnos nemrég elvesztettem imádott cicámat. Elütötte egy autó. :( Ha lesz még cicám nem szeretnèm ezt újr megkockáztatni, bár úgy gondoltam jobb neki ha szabadon élhet, de talán mégsem. A kérdésem hogy mennyire nehéz lakásba szoktatni egy kiscicát? Ha soha nem engedem ki nem is akar majd kimenni? Szüleimnél sok macska volt, éveken át kijártak, de egyszer sem volt ehhez hasonló eset.
2016. dec. 8. 13:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha kiskorától bent van, azt szokja meg, nem akar majd kimenni. Amikor ivarérett lesz akkor lehet, de még ezt megelőzően érdemes ivartalaníttatni.
2016. dec. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A mi macskánk lassan 12 éves, egész jól elvan a lakásban.
2016. dec. 8. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Rengeteg boldog cica él szerte a világon lakásban, kijárás nélkül. Nekik a saját terület fontos, amit ismernek, ahol biztonságban érzik magukat. Elmászkálást csak akkor igényel a cica, ha vadásznia kell (nem kap elég kaját) vagy ha hajtja a párosodási ösztön. De egy ivartalanított cica, aki kap elég gondoskodást és szeretetet, teljes életet tud élni lakásban is. Olyan szempontból még jobb is neki, hogy sokkal többet lehet a közeledben, mint ha kint él. Sokkal bensőségesebb kapcsolat alakul ki cica és gazdi között. És itt meg is dől az a sztereotípia, hogy a kutya a gazdához, a macska a házhoz hűséges. Igenis tud ragaszkodni a gazdájához a macska is, de még mennyire!
2016. dec. 8. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Jól elvannak bent, ha van nekik saját bútor és fel tud mászni magas helyekre. Persze ha bent van, játszani kell vele, mert kevesebb az izgalom, mint kint.

Az én cicám benti, de nagyon szeret kimenni. Így néha kimehet, de csak ha itthon vagyok és nyitva hagyom az ajtót, hogy be tudjon jönni. Mivel neki a benti lét a természetes, csak sétálgat és bogarászik a kertben, pár óra múlva pedig bejön és lefekszik kipihenni a kalandot. Soha nem ment még kívül a kapun, mindig biztonságos távolságban marad a háztól.

2016. dec. 9. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A mi volt cicánk sose mehetett ki, kölyökkorától bent volt tartva, mégis azt leste folyton, hogy hogyan szökhetne ki. Néha elég komolyan belemart a kezünkbe ha nem engedtük hogy kimenjen...
2016. dec. 9. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A miénk kinti-benti cicából lett benti (mikor elköltöztem a szüleimtől, vittem magammal). Eleinte kicsit féltem, hogy fogja viselni, de az első perctől fogva jól érzi magát benn. Még az erkélyre se szeret kimenni, kidugja az orrát, megérzi a hideget, és azonnal fordul vissza. :D Mondjuk ő nagyon lusta cicus, hosszú szőrű perzsaszerűség. :)
2016. dec. 9. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!