Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskamnak tudogyulladasa...

A macskamnak tudogyulladasa van, mit csinaljak?

Figyelt kérdés
Tegnap ota hallom ahogy szorcsog. A szeme is konnyezik, folyamatosan pruszkol, nehezen kap levegot. Eddig adtam neki meleg levest vacsorara, de nem nagyon evett belole. Reggelre virslit vagtam neki, azt megette, illetve a hazaba is raktam be kisebb takarokat az eddigiek melle. A hazba sajnos nem johet be, behozni biztos nem fogom tudni. Delutan elviszem allatorvoshoz, de addig mit tudnek vele csinalni?
2016. dec. 9. 08:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Addig nem tudsz tenni semmit, majd az orvos kezeli. Viszont így nem nagyon van esélye a gyógyulásra, hogy kint kell lennie a hidegben. Valami fűtött mellékhelység sincs, vagy az előszoba, ahol lehetne, legalább amíg rendbe nem jön?
2016. dec. 9. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Egyaltalan nem johet be szegenykem a hazba, mert a takaritononk allergias ra nagyon. Valami gyogyszert esetleg nem tudnek neki adni amitol jobban lesz?
2016. dec. 9. 09:00
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Nehogy adj neki gyogyszert, meg is ölheted vele, majd az orvos ad neki. Tényleg jó lenne valami meleg hely neki.
2016. dec. 9. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Csak az allatorvos tud adni neki gyogyszert, vagy gyogyszertarakban is lehet fajdalomcsillapitot vagy ilyesmit kapni macskaknak (lehetoleg veny nelkulit)?
2016. dec. 9. 09:16
 5/17 anonim ***** válasza:

A szörcsögés nem feltétlenül jelenti azt, hogy tüdőgyulladása is van. Inkább macskanáthának tűnik. Az én kiscicám is elkapta, jó lenne legalább szobahőmérsékleten tartani. Addig a takarítónőt szabira küldeni.

Gyógyszert adhatsz neki, fújhatsz az orrába sóoldatos orrcseppet, meg adhatsz neki maximum egy negyed tabletta algopyrint. Mást ne adj neki, mert a legtöbb emberi gyógyszer az állatoknak mérgezést okoz. A szemét, és a kis pofáját langyos kamillateás vattával/zsebkendővel törölgesd át napi többször.


Viszont, mivel viszed állatorvoshoz nagyon fontos, hogy mindenképpen az ő utasításait tartsd szem előtt. És úgy ápold, ahogy ő írja elő.

2016. dec. 9. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Mindenképp vidd orvoshoz! Találomra, humán gyógyszerekkel ne kísérletezz, mert lehet hogy többet árt mint használ.
2016. dec. 9. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Koszonom a segitseget! :) sajnos mint kiderult, az allatorvos csak holnap rendel, addig igyekszem apolni szegenyket.
2016. dec. 9. 09:24
 8/17 anonim ***** válasza:

nincs másik állatorvos a közelben?akár szomszéd településen?

el kéne vinni mindenképp még ma. te házilag nem nagyon tudod kezelni,gyógyszert se adj neki.

és elnézést,hogy ezt mondom,de nekem fontosabb lenne,hogy a macska bent legyen,legalább ha beteg,mint hogy mi van a takarítónővel. nem létszükséglet ,hogy legyen,de másikat is tudtok találni gondolom.

ha beteg és a hideg miatt lett baja a cicádnak,akkor úgyis mondtani fogja a doki,hogy legalább amíg felépül bent legyen.

mi amikor voltunk legutóbb olyan szert kapott a cica,amitől kicsit kába is lett,mondta is,hogy pár napig bent tartsuk,kint könnyen veszélybe sodorhatja magát olyan állapotban.

2016. dec. 9. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

1. Még ma lássa orvos.

2. NE kísérletezz humán gyógyszerekkel!

3. Nehogy már a takarítónő lelkivilága fontosabb legyen, mint a macskád gyógyulása! (Azzal meg ne nyugtasd a lelked, hogy teszel ki egy plusz pokrócot: beteg állatnak sz*rt sem ér.) A takarító dolga, hogy takarítson, nem?

2016. dec. 9. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
#5 kedves tőled hogy segíteni akarsz a kérdezőnek, az algopyrinről én is tudom hogy adható, de direkt nem írtam, mert azzal nem gyógyul ki pl egy macskanáthából s így most esze ágában nem lessz hogy dokihoz vigye nem parázik rá és tömködi neki a gyogyszert mig ki nem nyuvad a macska. De ne érts félre, nagyon helyesen irtál le mindent csak aki ilyeneket kérdez hogy amig nem viszi dokihoz milyen gyogyszert adhat, jobb azt mondani semmilyet(szerintem)
2016. dec. 9. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!