Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Segítség! Miért kakil a...

Segítség! Miért kakil a macskám a taposóra? Hogyan tudnám megszüntetni?

Figyelt kérdés
Leírom kicsit részletesen, hogy értsétek az állapotot. Ő kinti-benti macska. Tavasztól őszig szinte csak kint van, színét sem látni csak vacsoraidőben. Késő ősszel beszokik a házba, ismeri az almot, használja is rendesen (általában). Most elutaztam két hétre, sajnos addig kint élt, mert annak is örültem, ha egyáltalán valaki eljött megetetni. Ahogy haza jöttem, rögtön bevittem a lakásba, megszeretgettük egymást, öröm, nyugi, hawaii. Ki sem mozdult három napig. Ez eddig érthető. Használta is az almot úgy ahogy kell pár napig. Most meg már második alkalommal gondolta magát és a taposóra sz..rt. Belepisilt éjjel az alomba, de nem volt annyira szennyezett, hogy még ne bírta volna használni. Csak a csücskében volt pisi. Most miért csinálja ezt?
2016. dec. 10. 11:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Mi az a taposó? Hogy néz ki, miből van, hol van? Arra gondolsz, amit az alomtálca elé szoktak tenni?
2016. dec. 10. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem, én a fürdőszobai csempének azt a fajtáját nevezem taposónak, amin járunk. (Tudtommal az áruházban is így nevezik) De nevezhetem járólapnak is :-) Mellé sz..rik ha úgy tetszik :-D

Ja mert most látom, azt nem írtam, hogy a fürdőszobában tartom az alomtálcát, mivel a csempét a legkönnyebb feltakarítani.

2016. dec. 11. 09:05
 3/5 anonim ***** válasza:
Én sem értettem mi az a taposó. Én azt hittem a lábtörlőre gondolsz.☺ Biztos ez is egy tájszó, érdekes ezt is tudni. Szerintem egy próbát megérne a szilikonos alom mert sokkal könnyebb tisztán tartani.A pisit felszívja, a kakit csak kell kivenni,ráadásul szagtalanít is így egy kényesebb macskának is jobban megfelel mint a hagyományos alom.
2016. dec. 12. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Felénk a talajon lévő csempét taposónak hívják. Konyhában is ,fürdőben is. :-)bár én is nevezem csempének, de mégis így különböztetik meg, mert más minőségű az a mi a falon van, és más ami a lábunk alá kerül. Nem hallottam még erről a szilikonról, de utána nézek, jól hangzik. Valószínűleg az lehet a baja a macskának, hogy már egyszer bele brunyált, utána nem találja a helyét. De éjszaka azért mégsem tudok őrt állni, hogy neki mikor nem felel meg.
2016. dec. 12. 15:22
 5/5 anonim ***** válasza:
Megjelöli a territóriumát. Akkor csinálja, ha új kandúr ólálkodik a környéken.
2017. aug. 24. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!