Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tegnap a macskám lopott a...

Tegnap a macskám lopott a sertéshúsból. Aggódhatok?

Figyelt kérdés
Tegnap óta görcsben van a gyomrom,mert a macskám egy kevéske darabkát ugyan,de lopott a szűzpecsenyéből. Tudom,nem szabad adni,ismerem az Aujeszky-féle vírust is,ezért nagyon ideges vagyok. Kezdhetek félni,hogy el fog pusztulni? A NÉBIH szerint Magyarországon már nem jelentkező vírusról beszélünk s gondolom a húsboltban sem árulnák,ha ez előfordulna. Mi a véleményetek?

2016. dec. 25. 08:22
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát nézd, már semmit nem tudsz tenni, hisz megette. Én reménykednék, mert szerintem Magyarországon ellenőrzött a disznó hús, és így nem valószínű, hogy lesz baja. Legközelebb inkább arra figyelj, hogyha hajlamos lopkodni ne maradjon elől hús.
2016. dec. 25. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
28%
Honnan veszed ezt a baromságot. A macska ragadozó, hús evő állat. A macska bármit elkap, egér, patkány, kisebb madár , azt mind megeszi. Sőt tücsköt , bogarat is eszik.
2016. dec. 25. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2-es, mielőtt hülyeséget írsz, olvass utána az Aujeszky-betegségnek...
2016. dec. 25. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

2# igen, de egy sertést nem terít le...


A sertésben található meg egyedül az említett vírus, ami macskák számára kivétel nélkül halálos, és ezért ajánlatos kerülni, hogy macskának sertéshúst adjunk. Ezért aggódik a kérdező. Google a barátod, mielőtt ok nélkül belekötsz valakibe... Viszont Magyarországon nem jellemző a fertőzött hús, így azért még várnék, hogy alakul.

2016. dec. 25. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Elég minimális az esélye, hogy fertőzött volt a sertés, remélhetőleg nem lesz baj.

Legközelebb figyelj oda azért.

2016. dec. 25. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ügy tudom, hogy a hazai sertésállomány mentes ettől a kórtól. Hogy hazai, vagy import sertés volt az kérdéses. A vaddisznóval viszont sokkal jobban kell figyelni, igencsak fertőzöttek, sok vadászkutya is elpusztul.
2016. dec. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem minimális az esély arra, hogy fertőzött lett volna a hús, úgyhogy nem hinném, hogy aggódnod kellene.
2016. dec. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!