Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért nem viszik sokan a...

Miért nem viszik sokan a beteg cicáikat orvoshoz, pedig, ha belegondolunk a havi étkeztetésük drágább még akkor is, ha olcsó konzervekkel etetik. Lustaság?

Figyelt kérdés
Jó esetben nem kell havonta dokihoz hordani egy cicát, viszont etetni mindig kell,az is több ezer egy hónapban. Még ha párizsival,stb sz.ral is ezetik az se két forint.

2016. dec. 27. 18:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
68%

Egy röntgen 10 000 Ft

Egy konzultáció két injekcióval 5000 Ft

Ha műteni kell, az 30 000 Ft

Ehhez jön, hogy nagyon sok vidéki háziorvos kutyaütő. Ill. a rendelőben sok állatbetegséget el tudnak kapni a kedvencek.


A dolgozó havi bruttó bére, pedig 110 000 Ft

Azaz 73 150 Ft-ot visz haza havonta!


Sok ember meg sem engedheti magának, hogy bármilyen állatot tartson.

A megrögzött állatvédők, miért nem több munkahelyért és jobb fizetésekért kampányolnak elsősorban!

2016. dec. 27. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
59%

5000 Ft-ra, azaz egy vizitre és két injekcióra még van pénze az embereknek de itt sokat nem tud megállapítani az orvos.


Viszont, amikor már állatkórházba kellene menni és a végső cekk 30 és 50 000 Ft között lenne, bizony, a Kérdező is láthatja, hogy havi keresetének felét Magyarországon senki sem költheti a macskájára.

Sajnos ez van, jobb fizetések kellenének.


Egyébként az emberek is szenvednek, mert az emberorvosi ellátás is rossz! Enyhébb, de hosszan fennálló panaszokkal nem vizsgálnak ki! Idehaza meg kell várd, amíg valami véglegesen "elromlik" a szervezetedben...

2016. dec. 27. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
3%

Plusz vidéken sok helyen szégyen az étkeztetés!

Akinek nincs ideje hétköznap magára főzni, az moslékot eszik munka mellett...

2016. dec. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
42%

mert úgy vannak vele, hogy az csak egy állat, majd meggyógyul magától, ne adj isten házi praktikákkal kísérleteznek, vagy humán gyógyszert adnak be nekik, minthogy orvoshoz vigyék. sajnálják rá a pénzt, a minőségi tápra is, ezért inkább maradékkal vagy párizsival etetik. pedig ha állatot vállaltak, felelősséggel tartoznak érte, és kötelesek lennének mind a minőségi etetést mind az állatorvost finanszírozni, ha szükség van rá.

de sajnos pont azok macskái betegszenek meg inkább, akik nem megfelelően etetik, nem oltatják be, nem ivartalaníttatják és nem pedig azoké, akik felelős gazdik, mindent megadnak nekik és nem sajnálják orvoshoz vinni a cicát.

2016. dec. 27. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Sok igazság van abban amit írsz, de én speciál nem tartanák cicát, ha nem tudom dokihoz vinni, mikor beteg, szenved.
2016. dec. 27. 18:37
 6/14 anonim ***** válasza:
85%
nem is szabad úgy bevállalni egy cicát (meg semmilyen más állatot) ha nem tud róla megfelelően gondoskodni az ember.
2016. dec. 27. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
43%

5.: Rendes vagy, de akkor ne tarts, ha pedig sokat keresel, vagy a szüleid sokat keresnek, akkor örülj, hogy pl. telik a macskád 40 000 Ft-os lábműtétjére.


Egyébként sok ember nem is tart, mert etetni sem tudná.

Én jobban sajnálom azokat a gyerekeket, akiknek soha semmilyen állatuk nem volt a családban, mert nem tellett rá...


A sznobok gyerekeinek, persze telik akvarisztikára, terráriumra, egzotikus hüllőkre, fajtatiszta kutya kölykökre... Ők nem szeretetből tartanak igen sokszor, hanem divatból.


A divatból tartás, talán még a szegény körülmények közötti tartásnál is rosszabb!

2016. dec. 27. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
5%

Sok ember tart háziállatot, úgy, hogy az extrém drága beavatkozásokra nem telik neki, viszont jó körülmények között, jól táplálják a kedvenceiket. Én nem ítélem őket el, az vesse rájuk az első követ, aki egy hajszállal is jobb.


Pl. ki az közületek, aki takarékszámlát nyit a kutyájára és életbiztosítást köt neki?

Egyáltalán lehet házi kedvencre biztosítást kötni?

2016. dec. 27. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
47%

nem értem miért pontozták le 0%-ra a válaszadókat mikor tök igazuk van..

Én is pont macskán gondolkodom, hogy szeretnék tartani csak sajnos ilyen fizetés mellett még magam is alig tudom eltartani. Kitudok fizetni egy 50.000-es műtétet ha cserébe nem fizetem a rezsit és nem eszek...

Sokan befogadnak állatot viszont orvosi kezelésekre már nem futja. Sok állatorvos is ott húz le ahol tud.

2016. dec. 27. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
77%

Én megértem,hogy csórók vagyunk, az ország több mint fele minimálbér körüli összeget visz haza. Nyilván ebből örül az ember ha megél, nem futja prémium állateledelre és 5-6 számjegyű állatorvosi kezelésekre. DE nem kötelező állatot tartani. Ha már valaki úgy dönt,hogy tart,akkor igenis vállaljon érte felelősséget az állat élete végéig! Ha szükséges,akkor vigye el orvoshoz .És etesse normálisan, neki való kajával .

+nem csak akkor kéne elvinni,ha beteg,hanem ivartalanításra,oltásra,féreghajtásra is el kéne vinni.. Aki ezt nem tudja megtenni,az ne tartson állatot.

De kár magyarázni, mindig a legcsóróbbak nem látják ezt be, és pl hüllőt vesznek magukhoz, ami köztudottan az egyik legdrágább "hobbi". Nem szegény embernek való.. Ezt nem bántásból írom,én sem vagyok eleresztve anyagilag..De nem is vállalok be erőmön felül állatot..

2016. dec. 27. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!