Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nagyon fontos! A macskámnak...

Pézsma kérdése:

Nagyon fontos! A macskámnak valami baja van! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A macskámnak valami baja van, kb. 2 napja nem eszik, alig bír járni, nagyon gyenge és vézna, habzik a szája és az állatorvost is felhívtuk és azt mondta, hogy rajta már nem igazán lehet segíteni, de én ezt nem tudom elfogadni. Most tejet fogunk adni neki. Ez van egy kisebb cicánkkal is és szegénynek olyan nyúzott feje van, de ő legalább iszik elég sokat, de enni ő se eszik. Nagyon sürgősen kéne valami segítség, mert nem akarom, hogy meghaljon!

2017. jan. 4. 17:06
1 2 3
 1/24 anonim válasza:
A tünetek alapján mérgezés.
2017. jan. 4. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
16%
Amikor az én cicámat megmérgezték, ugyanígy habzott a szája, bénán járt. Az állatorvos el akarta altatni. De anyum addig mozgatta, masszírozta a cicát, hogy a vérkeringéséből kiürülhetett a méreg. Infúzió nem jöhet szóba?
2017. jan. 4. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
Telefonon nem is fog tudni segíteni az orvos, csak ha elviszitek hozzá. 2 napja tart a dolog, már rég el kellett volna vinni orvoshoz. Ennyi idő után már lehet, hogy tényleg nem fog tudni segíteni.
2017. jan. 4. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
38%
Hol laksz?Merre fele vannak ezek az állatorvosok akik látatlanba annyit mondanak, hogy már nem tud rajta segíteni? El sem hiszem. Vidd máshova.
2017. jan. 4. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
84%

El sem vitte, hanem telefonon érdeklődött. Már tegnap el kellett volna vinni! Egy macdka nem lesz vékony egyik napról a másikra!


MIÉRT NEM VISZITEK SZEMÉLYESEN ORVOSHOZ?

2017. jan. 4. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
Ezek mérgezésre utaló tünetek. Ha ez két napja tart, akkor valószínűleg már késő bármilyen segítség. Már ha tényleg mérgezés. Azért én elvinném személyesen egy orvoshoz, hogy nézzen rá, hátha van valami ötlete a megmentésére.
2017. jan. 4. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
Van még remény, csak mielőbb el kellene vinni egy állatorvoshoz, nem telefonon beszélni vele. Tessék cselekedni de gyorsan.
2017. jan. 4. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
Tudom,hogy nem vitte el,azért írtam, hogy melyik doki mond látatlanban ilyet, hogy már kampó,ha fel hív egy dokit az élből mondja a gazdinak hogy azonnal hozza be s megpróbál segíteni.
2017. jan. 4. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Tegnap még nem volt ilyen, csak ma kezdte. Én iskolába járok, ezért amikor hazaértem 4 órakor, csak akkor láttam, hogy ilyen rossz az állapota. A doktornő azt mondta, hogy ezek mérgezésre utaló tünetek, de ő nem tud se kijönni, mert két rendelése között csak fél óra van. Nekünk nincs autónk, ezért nem tudom rögtön elvinni, sőt nem is tudnám mibe elvinni. Én adtam neki langyos tejet, vizet, de csak egy-két kortyot nyelt le. Errefelé nem meglepő a mérgezés, sőt osztálytársamnak a macskája nemrég meghalt, azt mondta valószínűleg mérgezés volt, és egy utcával feljebb lakik, mint én. Szóval rajta nem is igazán mutatkoztak ezek a jelek, csak hányt, de gondoltam gyomorrontása van. Szóval ma délután amikor hazaértem, akkor volt ilyen, hogy nyáladzik, habzik a szája, néha keservesen felnyávog, beleakart menni az alomba pisilni, de erre ott elfeküdt, és alig tud menni szegény, és ez az egyetlen állatorvos van a közelemben. A másik macska nem evett, de viszont az a jó hír, hogy viszonylag sokat iszik, de nem eszik, és egyfolytába alszik, de ő kisebb, 1 éves sincsen és mégis erősebb, mert ő tud menni, de szegénynek olyan nyúzott feje van és ő is nyáladzik. Köszönöm a segítségeket!
2017. jan. 4. 18:05
 10/24 A kérdező kommentje:
Elírtam, azt akartam, hogy tegnap meg azelőtt nem is volt ilyen, csak hányt.
2017. jan. 4. 18:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!