Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Törzskönyvvel kapcsolatban ez...

Törzskönyvvel kapcsolatban ez reális elvárás a tenyésztő részéről? Illetve mi alapján válasszak állatorvost? Mit érdemes már az elején tisztázni?

Figyelt kérdés

Ha minden jól megy, áprilistól lesz egy Maine Coonom. Kinéztem a tenyésztőt, van egy egyhetes alom, amit leghamarabb márc. végén-ápr. elején ad oda (a tenyésztő honlapja szerint 12-14 hetesen adja oda őket, ami ugye alap).


Viszont valamennyi tenyésztőnél fel van tüntetve a honlapon, hogy törzskönyvet (hobbitartásra vásárolt cicánál) csak az ivartalanítás igazolását követően ad oda. Ez mind tiszta sor, hiszen a szerződésben ivartalanítási kötelezettség szerepel, de mégis picit bizonytalan vagyok. Amolyan "mi lesz, ha mégsem..." alapon tartok ettől. Nem szeretnék úgy járni, hogy megveszek egy amúgy megbízható(nak tűnő) tenyésztőtől 120-130 ezerért egy macskát, és fajtajellegű keverék marad, mert a tk-t "elfelejti", még az ivartalanítás bizonyítása után is.


Legyetek szívesek, nyugtassatok meg, hogy ez egy bevett protokoll a normális tenyésztőknél.


..


A másik kérdésem, hogy mi alapján érdemes állatorvost választani? Ugye már az elején, amikor a cicus megérkezik, felvenném a kapcsolatot egy állatorvossal a környéken (Szegeden lakom, itt a Vezér Állatorvosi Kp. van a legközelebb hozzám). Milyen kérdéseket érdemes már az elején tisztázni?


Illetve amellett, hogy alapvetőnek gondolom a félretett pénzt egy esetleges váratlan állatorvosi kiadásra, tartok tőle, hogy ha a cicának neadjég valami komolyabb baja lenne, csak részletfizetéssel tudnám megoldani a dolgot. Tehát jó lenne olyan dokihoz menni, aki erre alkalomadtán nem fog rossz szemmel nézni. (Bár remélem, hogy ilyenre nem kerül sor.)


Milyen állatorvost javasoltok Szegeden? Mi alapján választotok?


A válaszokat, tanácsokat előre is köszönöm.



2017. jan. 10. 05:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Azért ez fura. Mi a kutyával és a macskánkal együtt kaptuk meg a törzskönyvet! Nem pedig utólag, ha majd igazolom h ivartalanítottam stb. Mindenesetre ha a szerződébe vállalja hogy akkor megkapod ha nem teljesít az szerződésszegés. Szal tudod... Minden adat legyen rajta stb stb. Mindenesetre a neves tenyésztők nem fognak átverni mert nem hiányzik nekik a lejáratás.
2017. jan. 10. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

A tenyésztő a honlapján ezt írja:


Minden kiscica 12-13 hetes kor után, a szükséges oltásokkal (kombinált oltás), féregtelenítéssel, törzskönyvvel (kedvenc cica esetében az ivartalanítás igazolását követően adjuk át), szerződéssel, számlával, chipezve, tenyésztői garanciával, cicanaplóval és kezdőcsomaggal kerül az új gazdihoz.


Adószám alapján lekövethető, megbízhatónak tűnő tenyésztő, tehát ezért is furcsállom a dolgot.

2017. jan. 10. 07:58
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem lesz semmi gond. Ha ő így csinálja és nektek megfelel akkor ok.
2017. jan. 10. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg ez a szerződésben is le lesz fektetve, hogy ivartalanítás után jár a törzskönyv, tehát ha esetleg nem is kapnád meg, akkor tudnál jogi lépéseket tenni, de szerintem nem lesz gond.
2017. jan. 10. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm, megnyugtattatok. Arra mindenképp figyelek, hogy belefoglalja-e a szerződésbe.


Az állatorvossal kapcsolatban tudtok esetleg segíteni? Ti mi alapján választottatok orvost?

2017. jan. 10. 08:04
 6/14 anonim ***** válasza:
Nem ismerem Szeged környékét. Hozzánk kb 20 éve ugyanaz a doki jár. Nem én választottam, anno a szüleim. Ha komolyabb a baj akkor mi visszük a rendelőbe az állatokat. Am jó orvos. Felszerelt, ha kell akkor éjszaka is jön. Szakmailag is rendben van.
2017. jan. 10. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Jól körbe néztem, hogy hol milyen árakban dolgoznak, és találtam is egy számomra megfelelöt, de nem csak az pénz miatt döntöttem mellette,hanem mert jól felszerelt és sokan jó tapasztalattal voltak felölle, de vasárnap pl nem rendel, szóval egy nonstop rendelöt is kinéztem mellé, ha nagy baj van épp hétvégén vagy éjjel akkor is tudjak hova szaladni, és persze lényeges a távolság is.
2017. jan. 10. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, sokat segítenek.
2017. jan. 10. 09:21
 9/14 anonim ***** válasza:
Híre van mind a megbízható és mind a megbízhatatlan tenyésztőnek is. Kutakodj neten!
2017. jan. 10. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Macskásoknál bevett szokás, hogy a törzskönyvet csak az ivartalanítás igazolása után küldik el.

Gondolom, benne lesz a szerződésben is.

2017. jan. 10. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!