Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Elbújt a macskám és nem akar...

Elbújt a macskám és nem akar előjönni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Ma kaptam egy macskát, kb fél éves, nyáron született, busszal hoztuk haza. Mikor kinyitottam a hordozót, hogy kijöhessen, rögtön beszaladt egy nagy szekrény mögé és már több, mint három órája ott van és meg se mozdul. Ez normális? Mit tudnék csinálni, hogy előjöjjön? Nem akarom erőltetni se, békén hagytam, de már kicsit aggasztó.

2017. jan. 14. 17:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyenlőre hagyd békén. Tegyél oda ennivalót, vizet és az almostálcát, éjszaka elő fog jönni, eszik,iszik. Többször írtam már itt, hogy mikor mi is hoztunk egy cicát, egy hétig az ágy alatt lakott, de éjszaka azért evet-ivott és az almot is használta.
2017. jan. 14. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Új hely, fél, fogalma sincs, hogy mit tegyen.


Tegyél ki neki enni és inni valót, és hagyd békén, ne piszkáld, ne nézz rá 2 percenként, kezd el csinálni a dolgodat. Előbb utóbb elő fog jönni.


A múltkor vendégségben voltam, a macska végig egy lehetetlen vékony helyen a kanapé mögött gubbasztott, mert parázott az emberektől :) Van ilyen.

2017. jan. 14. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Még fél új neki a környezet. Hagyjad majd elő fog jönni magától, enni inni tegyél ki neki, aztán ha elő merészkedik ne nyúlj felé hagyjad még idő kell neki, ha rá nézel pislog ezzel is jelzed, hogy barátságos vagy vele,éjjel majd felfedezi uj birodalmát,pár nap s már nem fog bujkálni szerintem.
2017. jan. 14. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2017. jan. 14. 18:12
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szegény, azt sem tudja, hogy hol van.

Legyél türelmes, tegyél neki enni meg innivalót, aztán majd-majd magadhoz cicoghatod, majd hagyja, hogy megsimogasd, aztán már minden alakul ahogy kell.

Persze amit leírtam az nem egy nap alatt fog lezajlani.

2017. jan. 14. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Így van, hagyd egy kicsit, nem kell rögtön ölbe venni, simogatni, az elején ezt nem biztos, hogy jól fogja megélni. Csak szépen fokozatosan, tudom, hogy szíved szerint most egész nap nyúznád egy kicsit, eljön majd annak is az ideje, de gondold végig, Te hogy viselkednél, ha holnap valami ismeretlen helyen találnád magad :)
2017. jan. 14. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Az én macskám is a szekrény alatt kezdte. :D


Én egy csörgős labdával előcsaltam, aztán adtam neki enni, hogy hozzám csak jó dolgokat kössön az új hely kapcsán. Nekem szerencsém volt, egy óra múlva már nem volt hajlandó kimászni az ölemből. Türelem, vannak beszari macskák, de ha látja, hogy nem bántod nem lesz baj.

2017. jan. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne csinálj nagy zajt, pl. ne most porszívózz vagy hallgass hangos zenét. Pár napig eltarthat, mire megszokja az új helyet, szagokat, hangokat, és előmerészkedik. Halkan, kedvesen beszélj hozzá, ha előjön, ne tegyél hirtelen mozdulatokat, inkább ülj le és várj. Ha majd hagyja magát megsimogatni, onnan már rendben lesz minden.
2017. jan. 15. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!