Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Fájhat neki a vizelés vagy...

Fájhat neki a vizelés vagy miért nyávog ürítés közben?

Figyelt kérdés

Van egy kb. 1-2 éves (ex-kóbor) kandúrunk, akit december 22-én ivartalaníttattunk. A műtét nagyon komplikált volt, ugyanis az egyik heréje nem szállt le, és ultrahanggal sem találták (végül felnyitották a teljes hasüreget és a vese-lép mögött találták meg, de közben ugye meg kellett piszkálni kb. mindent, így a húgy-ivar szerveket is). Azóta előfordul (nem mindennap), hogy nagyon nyávog, miközben az alomba ürít (amúgy csak figyelemfelhívásból szokott nyávogni). A vizelete normális, napi 2-3x van, nem véres. Ez még a műtét mellékhatása lehet (végül is még 4 hete sem volt) vagy valami más húgyúti problémája lehet? Az állatorvos kb. 2-4 naponta ellenőrizte, volt, hogy folyadékgyülemet kellett leszívni, múlthéten pedig varratszedésre mentünk, de bevallom, elfelejtettem megkérdezni erről.


Minden tapasztalatot előre is köszönök!!



2017. jan. 16. 18:28
 1/3 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem írni: van egy nagy vágás a hasán (a here keresése miatt) és a herezacskó helyén is (a leszállt golyót ott vették ki).
2017. jan. 16. 18:30
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Beteg, ez nem normális, lehet hogy a komplikált műtét okozta, vidd vissza, vagy másik orvoshoz, ultrahag és vérvizsgálat mindenképp szükséges.
2017. jan. 16. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha megbolygatták, akár az miatt is lehet. Érdemes lenne dokival konzultálni, nem túl gyakori lehet az esetetek, biztos emlékszik rá, akár egy telefonos egyeztetés után is többet tudhatsz. Esetleg egy újabb ultrahang a belső szerveket, vese, hólyag állapotát is megmutathatja, akár kő vahy homok is lehet.

Nekem páromnak volt vakbél műtéte több, mint 3 éve, azóta ha eljön velem futni vagy edzeni, fél óra után fájnak a belei. Dokik (több is!) Annyit mondott, hogy mivel kiszedték a beleinek egy részét (ciszta is volt), és úgy rakták vissza, ezért jelentkezik nála megerőltetésre ilyen fájdalom. Persze, nem ugyanaz az eset, de ha megpiszkálják, sztem bármi lehet állatnál is.

2017. jan. 16. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!