Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskaeledel választás:...

Macskaeledel választás: melyik a legjobb megoldás? Coshida, Kitekat vagy valami más?

Figyelt kérdés

A három éves cicámnak szeretnék az étrendjén változtatni, mert eddig Felix konzervet evett leginkább, egy fórumot olvasva derült ki számomra, hogy súlyosan károsíthatja a veséjét. Neten böngészve találtam a linkelt tesztet, és nagyon érdelne, hogy mit szóltok hozzá. Egy általában szidott és egy sajátmárkás alutasakos ért el nagyon jó minősítést, míg a Royal Canin ugyanolyan hiányosnak lett minősítve, mint a lecserélni kívánt Felix. Van esetleg valakinek tapasztalata a két ajánlott termékkel?

[link]


2017. jan. 16. 19:38
 1/8 anonim ***** válasza:
98%

Amiket írsz, azok ugyanolyanok, mint a Felix, sőt talán még rosszabbak. Fő összetevőjük a gabona, hamu, némi vágóhídi hulladékkal.

A Royal akkor már sokkal jobb, viszont nem annyira jó, mint amennyire drága.

Néhány márka: Animonda, Hills, Acana, Orijen, Taste of the Wild, Iams, Josera. Vannak drágábbak, olcsóbbak is köztük, de ezek megfelelőek egy cicának.

2017. jan. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
25%

Én Purina One-nal és Perfect Fit-tel etetem a cicáimat, bár ezek sajnos nem olcsóak, de nagyon jó minőségűek, legalább is nekünk bevált mindkettő. Most vettem nekik Happy Cat Supreme tápot, ez valamivel olcsóbb, és úgy néz ki ez is jó. Na de ezek száraz tápok.


Ha viszont mindenképp az olcsóbb árkategóriában keresgélsz, akkor olyan tápot válassz, amiben nincs színezék, tartósítószer és cukor, mert ezek tényleg károsíthatják a szerveit. Ha nedves kaját szeretnél adni neki, akkor Coshida és Kitekat is lehet, de sajnos valamelyik kiszerelésükbe raknak cukrot is, úgyhogy a vásárláskor olvasd el alaposan a címkét.


De egyébként szerintem érdemesebb főként száraz táppal etetni, olcsóbb is, illetve a nedvesről sokszor hallani, hogy nem jut elég tápanyaghoz belőle az a cica, aki csak azon él.

2017. jan. 16. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem elsősorban olcsóbb árkategóriában keresek, ha a cicának jó jöhet a Royal Canin is. Arra lennék kíváncsi, hogy mit gondoltok erről a cikkről? Őszintén szólva nem szívesen vennék drága tápot csak azért mert drága, ha egyszer ugyanúgy hiányosnak/rossznak minősítették mint a lecserélni kívánt Felixet. A teszt szerint a Coshida és a Kitekat is nagyon jók voltak, persze jó kategóriában vannak drágább tápok is.
2017. jan. 16. 23:03
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem tűnik túl hitelesnek a cikk, kicsit hazabeszélésnek tűnik és bővebb alá támasztást vártam arról, hogy jutottak erre, persze irnak dolgokról, hogy egy laikusnak hitelesnek tűnjön, de ettől jóval több infó kéne. Ha rettegsz a félixtől a cikk miatt adj neki friskiest, én maradok a Royal szárazon, mellé nedvesbe vegyesen adok ezekből kb mindből csak váltogatva.
2017. jan. 17. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekünk eddig a Smilla, Arion és a Snabelle márkák váltak be. Az összetételük jó, nem a legolcsóbbak, de megfizethetőek.
2017. jan. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Maxitabi ***** válasza:

Ez egy lassan 3 éves cikk..Amúgy is külföldi fórumokon a hasonló teszteken már évek óta röhögnek...

A törvényi előírás az állateledelekre ugyanis nem adja meg, hogy milyen összetétel az egészséges nekik.. Vagyis hogy nem olcsó gabonával, kukoricával, "növényi eredetű fehérjével", színezékkel és cukrokkal tömünk egy ragadozót... Szóval nem kell mindjárt bepánikolni.

Én ugyan valóban kidobnám a felixet,de a beltartalma miatt.. (vagyis ami nincs benne).

A lidl termékét nem ismerem (coshida),de az aldiban a shah konzerv elég magas hústartalmú és semmilyen káros anyag nincs benne... Vagy a dm-es dein bestes konzik közül is vannak jók. Nem a legszuperebbek, de ennyi pénzért ok.

Igazán jó konzervek/tasakosak:animonda,grau,feringa, granatapet, porta 21,mac's,terra faelis, landfleisch stb

tök jók még:brit care, leonardo,bozita, shesir, applaws stb

Száraztáp:orijen, acana, wildcat, grau, taste of the wild, leonardo, applaws, natural and delicious, stb

és a fressnapf real nature kajája is..

2017. jan. 18. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
36%
Az országban kapható egyik lejobb: Purizon.
2019. ápr. 28. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
PERFECT FIT ajánlom!
2022. nov. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!