Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A rendszeresen oltott macska,...

A rendszeresen oltott macska, harapása és karmolása nem veszélyes?

Figyelt kérdés
Csak lakásban van tartva.
2017. jan. 17. 08:31
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem minden macska karmolás / harapása veszélyes, mivel a saját ürüléküket és minden más egyebet előszeretettel kapargatnak, és napi szinten nyalják be a karmaikról a szutykot. Nekem is van macskám, azt mondják tiszta állat, szerintem tiszta buta :D.


A kutyatartásban annyi a szerencsésebb, hogy a nyáluk ugye tartalmazza azt a penicilinféle baktériumellenes anyagot, ami a macskánál nincs. Véleményem szerint a kutyánál nincs szőratka, vagy gomba sem emiatt, vagy nem olyan gyakori. Egy normál emberi immunrendszernek egy macska elvileg nem okozhat problémát, a hosszútávú (5-10 év) együttélés hatásaira azért nem merném ezt kijelenteni.

2017. jan. 17. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 Platypus ***** válasza:
100%
Nem jobban, mint bármilyen más felületi sérülés. Egy jól nevelt macska nem harap akkorát, hogy sebet okozzon, így emiatt aggódni sem kell. Karmolni viszont tudnak játék közben is vagy figyelmetlenségből. Ugyanúgy fertőtleníteni kell, mint mondjuk egy papírvágást, de ennyi.
2017. jan. 17. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Kezelés nélkül mindenféle nyílt seb képes elfertőződni, így ilyen szempontból veszélyes. De nyilván veszett nem leszel, toxoplazmózist is maximum egyszer kapsz el, és ha kap féreghajtót, akkor te sem leszel férges.


Ha esetleg megkarmol, vagy megharap fertőtlenítsd a sebet és ragaszd le.

2017. jan. 17. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
45%

"Véleményem szerint a kutyánál nincs szőratka, vagy gomba sem emiatt, vagy nem olyan gyakori. "


Ezt mégis hol álmodtad????? Egyáltalán nem igaz, de a többi állításod is buta.


Ja, és a te macskád lehet, hogy buta, az enyém azonban nem! Gazdája válogatja, tudod?

2017. jan. 17. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
0%

Rendszeresen oltott macska!?

Valószínűleg én vagyok a maradi, de ilyet se hallottam még. Mi ellen oltatod állandóan? Főleg, ha szobacica.

2017. jan. 17. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Nem állandóan, hanem amik elő vannak írva. Mivel most már felnőtt ezért az éves oltásra kell csak vinnem . Míg kölyök volt adigg több oltás volt előírva.
2017. jan. 17. 09:14
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Semmi bajod ndm lessz, ne aggodj, le fertőtleníted és késsz.
2017. jan. 17. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
0%

# 4/6


Ha majd mutatsz nekem vakvezető macskát, vagy más "szolgálati" verziót akkor elfogadom, hogy igazad van.

Próbálj meg higgadtan kommunikálni, mert így te sem látszol okosabbnak a macskámnál ;)

2017. jan. 17. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
0%

# 5/8

Feltett egy kérdést, másik hozzáférésről meg pontoz le midnekit. Válaszra sem érdemes.

2017. jan. 17. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Nem pontoztam én le senkit.

És egyébként, attól hogy lepontoztak az a kérdés tényleg kérdés volt és nem bunkózás.

2017. jan. 17. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!