Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mikor lesz változás?

Mikor lesz változás?

Figyelt kérdés

December végén örökbe fogadtunk egy kb. másfél éves cicát. Örökbeadója egy udvarban találta a cicát testvéreivel együtt, egy idős néni etette a kicsi és a felnőtt cicákat.

Miután az örökbeadóhoz került, nála volt a cicánk és testvérei kb. másfél, két hónapot. Az örökbeadó nő.

December végén elhoztuk a cicát, azóta engem már megszeretett, hozzám bújik, dorombol, rendkívül ragaszkodó édes cica.

Viszont a férjemet kerüli és december vége óta a mai napig nem hagyja magát a férjemnek megsimogatni magát, mindig elszalad előle, ha közelít hozzá.

A férjemnek megismerkedésünk előtt már az évek során voltak cicái, szereti őket, de nem érti, ez a cica miért ilyen elutasító vele. Nem bántotta, hiszen szereti a cicákat ő is, mégis a cica menekül tőle.

Amikor anyósom és apósom eljöttek vendégségbe hozzánk, a cica önmagától odament és hagyta magát simogatni az anyósomnak, az apósomat teljesen figyelmen kívül hagyta.

Mindebből arra következtetünk, hogy mivel születése után egy ideig egy idős néni etette, majd az örökbefogadója is egy nő volt, talán nem ismeri a férfiakat és inkább elmenekül?

Talán egy "feminista cicánk" lett? :-)



2017. jan. 17. 16:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Az sem kizárt, mivel gazdátlan kóbor volt egy ideig, lehet hogy bántotta egy férfi, aki emlékezteti őt a férjedre, de idővel biztos rá fog jönni hogy ő nem bántja és akkor majd hagyja magát simogatni.
2017. jan. 17. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Már halottam ilyenről,h egy állat csak a férfiaktól fél.Lehet,h egyszer bántotta egy és ezért az összestől tart.Talán,ha a férjed olyankor próbálná megsimogatni mikor te is simized vagy csak odaülne mellétek,h őt is szokja.Vagy megpróbálhatna egy kis nyers husival közeledni hozzá.Az beszokott válni.
2017. jan. 17. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem biztos. Szerintem téged kedvel, te vagy neki a gazdi és pontosan leveszi, hogy a férjed mennyire fontos neked. Tehát neki ő "vetélytársa". Mint egy kisgyereknek az új férfi az anyja mellett. Én ezt most a saját magam esete miatt mondom, kész volt a macska, mikor itt volt a volt párom. Állatorvos asszisztense kérdésemre azt mondta, hogy az ő macskájának két-három hónap kellett, hogy megszeresse az új barátját.

(Értem, hogy a férjed nem új, de a macska új.)

2017. jan. 17. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Vegyetek Felix- et és adjon 2naponta neki a férjed. A mi cicánk imádja:)
2017. jan. 19. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!