Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ti hogyan cseppentetek a...

Ti hogyan cseppentetek a macska szemébe?

Figyelt kérdés
Be van gyulladva a cicám szeme, cseppenteni kell bele. Idáig nincs is baj, szelíd, belecseppentem, kicsit széthúzom a szemét, hogy átjárja, viszont amint elengedem, és reflexszerűen becsukja a szemét, megrázza a fejét, a teljes adag mindenestül lecsorog róla. Mit lehet csinálni, hogy a gyógyszer a macska szemében maradjon?
2017. jan. 19. 18:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem csorog az le mind. Egy része bemegy a szemgolyója alá, annyi meg éppen elég a gyógyuláshoz. Egyébként meg kell fogni a buksiját, hogy ne rázza.
2017. jan. 19. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ölbe veszem, megfogom a fejét két újjal szét húzoma szemhéjait, belecseppentek aztán combközé szorítom a hátsó lábait, a másik kezemmel meg ki be húzom az alsó és a felső szemhéjjait, hogy rendesen bemenjen aszemcseppa szemgolyó aljáig.

Aztán várok másfél két percet addig meg fogom.

Utánna már kirázhatja..

A Fenyvesi Ildikó drnő magyarázta el, hogy hogyan kezeljem hatékonyan, ha nem akarom, hogy ki keljen műteni a fél szemét, mivel ha elhanyagolom akkor összezsugorodhat a szemgolyó, ugyanis fél szemére vak a macskám.

2017. jan. 19. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Amikor cseppentem, megfogom, meg szoktam is kb. fél percet várni, addig széthúzva tartom a szemét, hogy jól átjárja a gyógyszer. Csak amikor elengedem, rázza meg a fejét, és csorog le a csepp az arcán, vagy fröcsköl szét.
2017. jan. 19. 19:10
 4/6 A kérdező kommentje:
Akkor én is tovább fogom tartani.
2017. jan. 19. 19:11
 5/6 anonim ***** válasza:
71%
Jól mondja T.B.Y. láttam a cicáját.
2017. jan. 19. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem tudja mindet kirázni. Biztonság kedvéért tartsd egy kicsit a cseppentés után, de ha sikerült jó helyen eltalálnod a cseppel a szemét, akkor marad benne annyi, hogy hasson a gyógyszer.
2017. jan. 20. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!