Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mégis hogyan magyarázzam el a...

Mégis hogyan magyarázzam el a nagymamámnak, hogy azt a macskát igenis ivartalanítani kell?

Figyelt kérdés

Egészen kiskorom óta mindig is voltak macskáink, soha egyik sem volt ivartalanítva, mindig lettek kiscicák, akiknek valami csoda folytán mindig lett szerető gazdijuk. Kiskoromban persze nagyon örültem a kiscicáknak, de ahogy egyre idősebb lettem, úgy jöttem rá szépen fokozatosan, hogy ez így nagyon nem jó.

Mostmár csak egyetlen cicánk van, egy 2 éves kandúr. Már kicsi kora óta mondom, hogy ivartalanítani kellene, anyukám hajlik a dologra, apukámat nem érdekli, amíg én fizetem (az egyetemre félretett pénzemből) nagymamám viszont hajthatatlan, azt mondja, hogy az állatnak a párosodás öröm, és nem tudom megmagyarázni neki, hogy ez nincs így. Ráadásul sajátjának tekinti a cicát, mert ő eteti (többször is mondtam, hogy szeretném én etetni, de nem engedi). Mit tehetnék? Az megoldás lenne, ha nem szólnék neki, és úgy vinném el a macskát dokihoz?



2017. jan. 20. 17:36
 1/5 anonim ***** válasza:
89%
Én elvinném a tudta nélkül, aztán úgysem tud utána mit csinálni. Lehet bunkón hangzik, de inkább ez, mint hogy egyszer hazajöjjön szerencsétlen macska egy másik által agyonverve, kikarmolt szemmel, stb.
2017. jan. 20. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Vidd el,szerencsédre kandúr, pici sebbel jár, lábadozási idő is maximum egy nap, varratszedésre sem kell visszavinni,és szerintem az életbe nem veszi észre, ha csak nem stírölgeti fojton a heréit.
2017. jan. 20. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy ne magyarázd, vidd el és csináltasd meg.
2017. jan. 20. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Na végre egy értelmesen gondolkozó ember :)

Szerintem vidd el a tudta nélkül. Jót teszel vele. Szomszédunknak van vagy 10-20 macskája. Egyfolytában új kölykök vannak, néha eltünik vagy elüti az autó az egyiket, de semmi baj, van utánpótlás. Azt mondja, hogy azért nem ivartalanítja mert nem fog ennyi macskát ivartalanítani. Így egyiket sem ivartalanítja. Felelős állattartó...

2017. jan. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mar ne haragudj de nagyanyádnak fogalma sincs az ivartalanítás fontosságárol.

1. Nem fog bűzös vizelettel jelölni mindent (ami nem ivartalanított macskáknál jellemző).

2. Nem fog eljarni csavarogni es a többi macskával verekedni párzási időszakba ami ilyenkor fertözö sebeket is okozhat a macskáknál), illetve agresszív sem lesz.

3. A macskak nem emberek hanem mint minden állat ösztönből párosodnak és nem örömnek nevezném a párosodást minthogynem ösztönnek.


Bár az sem tiszta kié a macska, mert nagyanyád magáénak tekinti azáltal mert ő eteti. Mostantól etesd te és akkor nem raklamalhat ha elviszed ivartalanitasra 5-8 ezer Ft-ból megvan.

2017. jan. 21. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!