Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan eddzem lakásban a...

Hogyan eddzem lakásban a macskáim érzékszerveit?

Figyelt kérdés

Két 2 éves szobacicánk van. Terveink szerint nemsokára erdő mellé költözünk, szeretném, ha addig sem tunyulnának el, ha nem kellene hátrányból indulniuk odakint.

A fizikai kihívások játék formájában adottak, na de hogyan segíthetek a figyelmüket, látásukat, hallásukat megedzeni?

A szaglással már jól haladunk, alkalmankánt jutalomfalatokat rejtek el a szobában, ők meg próbálják megkeresni őket. Döcögősen indult, de már hajlandóak használni az orrukat :)

Hasonló kellemes, játékos elfoglaltságot keresnék, ha tudnátok ajánlani valamit.


2017. jan. 22. 03:23
 1/5 A kérdező kommentje:
Természetesen a házban is szobamacskák lennének első sorban, de ott azért felügyelet mellett ki is engedném őket, nekik is kell a természet.
2017. jan. 22. 03:27
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem picit túlaggódod,de aranyos vagy,h így félted őket.A látásukat nem tudom,de a játék jó a figyelmük és a hallásuk edzésére is.Mikor a cicámmal bent játszom van,h elbújik és csak hallgatja,h merre húzom a játékát a szőnyegen és úgy vadássza le.Nem hinném,h túl nagy hátránnyal indulnának főleg,ha még játszol is velük.
2017. jan. 22. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Valószínü elinte ki sem mernek nagyon menni max a ház közelébe merészkednek, idővel felfedezgik a kertet,fel mérik a terepet,az én cicámat csak bent tartottam eleinte,késöbb ki engedtem, de az ajtó környékén téblábolt, idő volt mire játszani kezdett a kertbe,fára mászni stb. Féltette a bundáját.
2017. jan. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat, de nem aggódásból, féltésből írtam ki a kérdést.

Én zártam be a lakásba a macskákat, és nem szeretném, ha miattam indulnának hátrányból a természetes környezetükben. Lehet nekünk játék, de nekik komoly csalódás lenne, ha nem "működnének" rendesen éles helyzetben, erről szól a kis életük.

Az én felelősségem felkészíteni őket.


Nem félek tőle, hogy ne mernének igencsak hamar kimenni vadászni, amikor a folyosóra kezdtem kiengedni őket, három nap alatt eltűntek a következő emeleten.

Mindegy, majd kitalálok valamit, köszi.

2017. jan. 23. 14:06
 5/5 anonim ***** válasza:
1-es vagyok.Szivesen.Mar vannak mindenfele villogo csorgo-zorgo jatekok lehet azok is jok lennenek.Vagy valami logikai.De,ha jatszol veluk es,ha meg egymassal is jatszanak,akkor tuti edzesbe vannak.Ha majd megprobalnak vadaszni bizti lesz 1-2 kudarcuk,de majd belejonnek.Nagyon gyorsan tanulnak.
2017. jan. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!