Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskáknál miért gyakoribbak...

A macskáknál miért gyakoribbak azok a szemszínek, amik az embernél ritkának számítanak? Illetve miért ritka a barna szemű macska?

Figyelt kérdés

A kutyáknál nincs ekkora különbség. Nekik szinte mindig barna,vagy kék szemük van.

A macskáknál viszont a zöld és a sárga a leggyakoribb szemszín,ami az embereknél ritkán,vagy szórványosan fordul elő.

A kék szemszín kb. ugyanolyan arányban van meg macskáknál,mint embereknél.

Viszont talán egyeseknek fura, de léteznek barna szemű macskák is.

Pl. ezeken a képen jól látszik,hogy nem tipikus narancssárgás,hanem kifejezetten barna szemük van:

[link]

[link]

[link]

[link]

Az embereknél ez a leggyakoribb szemszín a macskáknál pedig szinte a legritkább.

Miért van ez? Ez a szín kevésbé foszforeszkál?



2017. jan. 23. 09:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez engem is érdekel, hát mennyit megtennék ilyen menő, sárga-kék macskaszemekért :D

Amúgy talán azt mondanám, hogy pont annyi a melanintartalma a szemnek, hogy segítse őket az éjjellátásban. Na most ez nem igazán tudom, hogy működik, de ez lenne a legjobb tippem :D Elvégre az ilyen világos színek azért keletkeznek, mert kevés a melanintartalom, szóval a barna gondolom nem engedi át annyira a megfelelő.. dolgokat? Ezért kevesebb?

Kicsit értelmetlen lett tudom, de én erre tippelnék :D

2017. jan. 23. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az éjjellátásban a pupilla tágulása a mérvadó. Mint az embernél is: fényben kicsi, sötétben kitágul.


A kérdésre válaszolva: amilyen árnyalatú a bundája, olyan lesz a szeme is.

A linkelt képeken mind sárgás, barnás macskusz, ezért a szemük is ehhez hasonlít. Van szép szürke ciromba macskám, annak pl. szürkés-kékes a szeme.

2017. jan. 23. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

# 2/2


Szerinted a macska lát éjjel?

Szerintem nem, csak a hallása baromi jó.

2017. jan. 23. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Jó igazad van! Pontatlan volt egy kissé a fogalmazásom.

Majd legközelebb egy mondatban körbeírom azt, amit egyébként rajtad kívül mindenki ért! :)

2017. jan. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

T.B.Y. Channel,


a macska lát éjjel.

2017. jan. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom pontosan,hogy miért, de ők teljesen máshogy látnak mint mi, talán e miatt is lehet.
2017. jan. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!