Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egy hiperaktív macskát mivel...

Egy hiperaktív macskát mivel kössek le?

Figyelt kérdés

9 hónapos ivartalanított nőstény macskám nagyon mozgékony, állandóan játszani akar, ami persze nem baj, de annyira unatkozik, hogy sokszor elkezd rosszalkodni, pedig alapjáraton nagyon aranyos, okos cica, tudja mit szabad, és mit nem (pl nem megy fel az asztalra).

Rengeteg játéka van, csörgős kisegerek, tollas bot, ide-oda felakasztott lógós cuccok, csengők, dobozok lyukakkal, játékokkal, nagyon szeret a pingponglabda után rohanni.

Mégis inkább a cipőfűzőkkel játszik, a növényeket borítja fel, megtámadja a lábunkat, és erőseket harap. Egyik pillanatban aranyos kiscica, másik pillanatban pedig vérzik tőle a kezem.


Hogyan szoktassam le a rosszaságról és a támadásról, harapásról?



2017. jan. 24. 07:30
 1/7 A kérdező kommentje:
Sőt, a kutyát is mindig megtámadja, az meg fél tőle.
2017. jan. 24. 07:33
 2/7 anonim ***** válasza:
11%
Kötéllel, lánccal..
2017. jan. 24. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
85%

A sok játékkal, amikkel egyedül játszhat, nem nagyon lehet lekötni, mert nem nagyon szeretnek egyedül játszani.

Én össze szoktam kötni a kellemeset a hasznossal és amíg takarítok, végzem a házimunkát, magamra kötök egy zsinórt, aminek a végére felerősítek valami apróbb cicajátékot. Amerre járok, húzom magam után, a cica meg követ és vadászik rá :)

Etetés közben is lehet vele játszani. Elgurítod neki az egy szem száraztápot és azt neki kell levadászni. Nagyon szeretik fárasztani a kaját, mielőtt megeszik.

2017. jan. 24. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
16%
Egy macska ilyen. Téged kéne leszoktatni mindenféle állatról!
2017. jan. 24. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Írtad van tollasbotja, azt imádják a cicák, legalább is enyémék tutira, én már kevésbé szeretem, mert majd le szakad a kezem mikor egy csomó ideig futtatom őket utánna, de jól lefáradnak utánna és már kevésbé rosszalkodnak.
2017. jan. 24. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

#3,

Köszönöm, szoktam vele játszani, de 0-24-ben nem tudok vele játszani, ilyenkor kezd rosszalkodni. :D Egyébként láttam egy videót, ahol egy dobozba apró lyukakat vágnak, belerakják a tápot. Csináltam neki olyat, azzal szerencsére el szokta magát foglalni. :)


#4,

Tudom, milyen egy macska. Nem ő az első macskám, és azt is tudom, hogy mindegyiknek megvan a személyisége. Csak ilyen viselkedéssel nincs még tapasztalatom, ezért kérek tanácsokat, régebben nyugisabb cicám volt, sosem harapott, nem rohangált, nyugiban elvolt.


#5,

Igen, a tollasbot. :D Nagyon szereti az enyém is, de én hamarabb elfáradok tőle, mint a cicus. :)

2017. jan. 24. 08:38
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél mellé még egy macskát. Ellesznek együtt.
2017. jan. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!