Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cicám 6. napja nem eszik...

A cicám 6. napja nem eszik csak iszik (mondjuk azt sokat). És hányni is szokott. Ezek mellett folyamatosan alszik. (már volt dokinál még nem tudják mi a baja) Nagyon aggódom érte. Cicátok volt már ilyen helyzetben? Mit tettetek?

Figyelt kérdés
2010. máj. 10. 11:57
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:

Mondjuk állatorvoshoz vittük.

Ha az egyik nem tud diagnosztizálni semmilyen betegséget,másikat kéne keresni.

Látatlanban senki nem tudja megmondani a legjobb szándékkal sem.

Ezek a tünetek többfajta betegségre is utalnak,másfajta kezelést igényel mindegyik.

És ha valaki kitalálja,hogy mondjuk tavaszitulipános sápkórja van a macskának,arra ugye gyógyszer kell,hogy íratod fel?

2010. máj. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
nem azt mondtam h diagnosztizáld sem azt h mond meg mi baja csak érdekelt h esetleg a te macskád volt e ilyen esetben és mint láthattad volt orvosnál elárulom már 2 is látta...
2010. máj. 10. 12:13
 3/25 anonim ***** válasza:
az orvos mondta a Calopetet?
2010. máj. 10. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
Főleg vidéki állatorvosoknak nemigen van felszerelésük a megfelelő diagnosztikához, csak ránézésre, a tünetek alapján találgatnak. Ha nem tudnak segíteni, és a cica nem javul pár nap alatt (az állatok erősek, sokszor maguktól meggyógyulnak), érdemes felkeresni vele a legközelebbi állatkórházat.
2010. máj. 10. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:

Nem lehet valami mérgezés (pl. növénytől)? Tejet issza? Ha nem, akkor fogd le, és önts a szájába!!!

A miénk a borostyánt csócsálta meg, nagyon sz@rul nézett ki, azt hittük, elpusztul. Adtunk neki tejet (egyébként nem is szokott ezt inni), 3x egyik nap, másnapra már jobban volt.

2010. máj. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
Nekem az egyik cicám egyszer úgy jött elő, hogy egyszerre hányt és fosott, összegörnyedve sírt, hatalmas csomó volt az oldalán. Azonnal hívtuk az állatorvost. Nem tudta megmondani, mi baja lehet (talán mérgezés, talán belső sérülés), adott neki valami roboráló szert, aztán a cica 10 nap alatt magától rendbe jött. Addig szinte végig aludt, tejet, de inkább vizet ivott, enni csak a vége felé kezdett el.
2010. máj. 10. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
Valószínűleg nagy láza van,ha olyan sokat iszik,mert a cicák amúgy nem viszik túlzásba az ivást.Lehet akár valami mérgezés is és 1-2 nap múlva már késő lehet.Én is azt javaslom,keress valami komolyabb orvost,nem holnap,még ma!Addig megpróbálhatsz esetleg egy kis tejet beleerőszakolni,ha nem azt ivott eddig.
2010. máj. 10. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

Nem mondta a Caloptetet mi az?


Az a baj h nem is vidéki orvosok budapestiek :S ma kell megint visszavinnem ha nem lesz semmi eredmény akk az lesz viszem állatkórházba!


Sajna nincs növény a szobában pedig gondoltam rá (bár most olvastam h a tulipán nem tesz jót neki azt pedig lehet megrágcsálta egy másik szobában :S) De próbáltam a tejet azt sem issza.

Azért köszönöm a tippet ha a mai tesztje is negatív a dokinál akk mégiscsak megpróbálom lenyomni neki a tejet

2010. máj. 10. 12:23
 9/25 A kérdező kommentje:
Akk most megyek és adok is neki tejet, de láza sincs azt már vagy 3szor mérték az orvosok azért sem értik h mi lehet a baja hisz a tünetei nem hasonlítanak semmihez
2010. máj. 10. 12:25
 10/25 anonim ***** válasza:

tehát a calopet egy olyan készítmény, ami nem evés mellett élet mentő.

Egy egész kis mennyiségben minden létfontosságú elem megtalálható.

Gyakorlatilag életben tartja az állatot. Nemhiába kérdeztem rá. Egy állatorvosnak ezt mondania kell!

2010. máj. 10. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!