Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nyávogósabb, rendetlenebb macska?

Nyávogósabb, rendetlenebb macska?

Figyelt kérdés

A macskánk hét hónapos és eddig nem volt vele különösebb probléma. Mostanában viszont sokkal többet nyávog, nyüszög és sokkal több kárt tesz, mindent lever, rongál.

Eszik rendesen, egészségi problémája, testi fájdalma láthatólag nincs, az orvos egészségesnek mondta. Benti cica. Nem viselkedünk vele másképpen, játszunk vele sokat, ugyanazt eszi, amit eddig. Rendesen ürít.


Első macska, szóval kicsit tanácstalanok vagyunk, mitől ilyen. Télen ilyenek a kismacskák? Vagy már ivarérett és azért ilyen lökött?


2018. jan. 4. 21:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azzal lehet kapcsolatban, higy ivarérett lett, 6 hónapos kor körül érik el ezt. Ha eszik, játszik mellette rendesen, akkor nincs nagy baj.
2018. jan. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Unikornispata ***** válasza:
Jajj akkor nálunk is ez lehet.Bár csak akkor nyávog és ad ki kismadárra emlékeztető hangokat,amikor egyedül van az előszobában.Nem értem,miért nem jön be a nyitott ajtón a szobába,ha egyszer törődésre vágyik...
2018. jan. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Valszeg igen, ivarérett lett, dúlnak benne a hormonok, mint egy kamasznál. Általában 6 hónapos kortól javasolják az ivartalanítást, ami minden szempontból csak pozitív hatással bír, esetetekben a hormonok kiürülését követően lenyugszik a cicus. Nyilván felnőttkorára is lenyugodna, de a hormonok akkor is befolyásolnák a viselkedését.
2018. jan. 4. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Változás a családban? Személy, munka, stressz,iskola, tanfolyam, elfoglaltság, koránkelés, időbeosztás, rohanás (stressz), veszekedés, konfliktusok, (kiabálás)? Stb.
2018. jan. 4. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szinte biztos, hogy ivarérett lett, és hajtják az ösztönei.

Nőstény vagy kandúr?

Ha kandúr, akkor azonnal lehet ivartalanítani.

Ha nőstény, akkor lehetséges, hogy tüzel éppen. A tüzelés elmúltával ivartalanítás!

2018. jan. 5. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Kb. két hete ilyen a cica. Olyan helyeken is borogatja fel a cuccot, ahol eddig nem. Velünk nem vad, csak tör-zúz gyakran. Aztán meg sétál és csak úgy nyávog párat. Nem történt semmi változás a családban, időbeosztásban. Kandúr.
2018. jan. 5. 09:11
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ivarérett lett. Ivartalanítás segíthet ezen a problémán, kandúr esetén nem is olyan drága.


Nekem nőstény cicám van, amikor elkezdett tüzelni kivágtam volna a csukott ablakon keresztül, annyira idegesítő lett. Szerencsére az ivartalanítással befejezte az összes hülye dolgát. Most már többnyire csak döglik meg eszik, de az enyém jóval idősebb. :D

2018. jan. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
#7 Szeretem az ilyen leírásokat. Még jó, hogy a premenstruációs tüneteket elviseli a családom.
2018. jan. 5. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Erről lehet tényleg szó, bár a cicának egyáltalán nincs "kandúros" feje még, olyan kismacskás, és a fütyköse sem látható. De visszük majd ivartalanítani.
2018. jan. 9. 17:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!