Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi történhetett a cicámmal?...

Mi történhetett a cicámmal? Gyenge, alig eszik. Rengeteget alszik. Nem tud felugrani a fekvő helyére, még az àgyba sem. Lassan tàmolyog.

Figyelt kérdés
Ivaros lassan egy éves kandúr cica, két testvérével él nàlunk. Az ivartalanítàst màjus körül beszéltük az orvossal, de azthiszem hamarabb elkezdődött neki. Nem lehetséges hogy attól ilyen gyenge mostanàban? Kijàrnak az udvarra is mert kertes hàzban lakunk. Legutóbb 2 naora elcsavargott. Innen gondolom hogy màr akciózni szeretne. Tegnap figyeltem fel rà higy egész nap aludt, tàmolyog nem jàtszik, az ételt alig eszegeti. Nem dorombol pedig ha kézbe veszem mindig szokott. Kölcsönösen imàdjuk egymàst. Gondoltam rà hogy felhívom az àllatorvost holnap. Bàr hétvége van de hàtha tud tanàcsot adni. Anyagi problémàk miatt jelenleg nem tudjuk elvinni vizsgàlatokra sajnos. De nem élném túl ha bàrmi történne vele és én nem teszek meg mindent amit csak tudok. Ne tartsatok felelőtlennek, az életemnél is jobban szeretem őket és ha az àllatorvos holnap azt mondja hogy mindenképp làtni szeretné inkàbb én nem eszek és kérek kölcsön valakitől de elfogom vinni. De addig is megnyugtatna ha valaki tudna tanàcsot adni aki màr jàrt hasonló cipőben.

2018. márc. 24. 18:17
1 2 3
 1/30 anonim válasza:
95%
Nem értek hozzá, de meglehet, hogy kullancs miatt produkál ilyen tüneteket. Egyébként, azért hogy megnézze az állatorvos, azért nálunk például nem kér pénzt csak gyógyszeres vagy egyéb kezelésért. Mindenképp jó lenne, ha látná egy hozzáértő, még ha nem is csinál vele kezdetben semmit, talán tanácsot tud adni. Jobbulást neki
2018. márc. 24. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
97%
Ennek biztos semmi köze ahhoz, hogy bagzik már. Beteg vagy mérget evett. Mindenképp vidd el mielöbb.
2018. márc. 24. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
Én még holnapig se várnék, ha nem eszik nem iszik csak alszik és támolyog főleg két napos csavargás után mérgezésre gyanakodnék vagy valami komoly betegségre, ami hamar elviheti. Most nem tudod felhívni az állatorvost? Semmivel se jobban hétvége mint a vasárnap reggel...
2018. márc. 24. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy vàlaszoltatok. Remélem hogy kibírja amíg el tudjuk vinni, csak imàdkozom hogy ne legyen igazatok. Erre felé sok mindenkinek van cicàja, nem hiszem hogy bàrki mérget tett volna ki. Azonban patkànyok is vannak a faluban talàn azokra raktak ki valahol és nem tudom milyen messze jàrhatott legutóbb.figyelem minden léptét. Még annyi hogy féreghajtás ideje is elérkezett a hetekben újra. Megvettem a tabikat de így nem berem beadni neki. Lehet csak àrtanék vele. Ja és elég sötét színűt pisil. Erős mustàr sàrga. Nem tudom ez normàlis-e. Nem szoktam nézni de most követtem az alomhoz hogy megy-e a hasa. Szerencsére nem. A csavargàsànak màr egy hete és a tüneteket tegnap kezdte produkàlni. Megpróbàlom felhívni.
2018. márc. 24. 19:11
 5/30 anonim ***** válasza:
100%

AZONNAL HÍVD AZ ORVOST! A PISI SZÍNE MIATT!

megkeresem a linket, de azt ne várd meg!

2018. márc. 24. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:

Fel is hívtam. Nagyon kedves volt a doktor úr. Persze làtatlanban nem tud mit mondani de amik jó tanàcsok hogy próbàljam minél több folyadékkal itatni esetleg langyos cukrozatlan teàval. Takarjam be és ügyeljek rà hogy ne menjen ki. Tartsuk megfigyelés alatt. Kaphat összetört szőlőcukrot hogy erőre kapjon.

És azt is mindta hogy holnap fél 10 körül ha àtviszem hozzà (kb 20km) akkor meg is vizsgàlja és ad neki szükséges gyógyszert. Nem tudom kitől kérhetnék kölcsön a családban. Totàl tanàcstalan vagyok de valahogy meg kell oldanom reggelig.

2018. márc. 24. 19:24
 7/30 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy a mérgezésnél olvastam valahol a sötét színű pisit, mikor ide kellett linkelnem másoknak, de most nem találom. És jelenleg a húgykőre találok sötét színű vizeletet, ami szintén halálos, mert szétrobban a veséje, ha egy napon belül nem kerül orvoshoz. De az én macskámnak volt húgyköve, nincsen olyan tünete, hogy támolyogna, vagy zavart lenne!!

Amit írtál idegrendszeri tüneteket, az a fagyálló mérgezés tünetei, és ha már a vizelet is sötét, akkor már elérte a veséket, és a végét járja.


Húgykő leírás:

[link]



fagyálló mérgezés leírás:

[link]

[link]

[link]

2018. márc. 24. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem az orvost. A támolygás, stb. mind idegrendszeri tünet. + a pisi színe. Ez attól komolyabb. Nem értem.

Természetesen nem találom konkrétan az írást, és ideges is lettem, olvasd el a többit.

2018. márc. 24. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vàlaszt. Nem tűnt hogy az orvos félvàllról venné, nem úgy beszélt velem ràadàsul vasàrnap felajànlja hogy megvizsgàlja amit nem sokan tennének meg. Zavartnak nem túl zavart de nehézkesen jàr. Màskor szaladgàl mint egy kis mérgezett bomba a többiekkel, àllandóan dagaszt olyan élesen hogy szétcsikar a körme de nem bànom. És dorombol mint egy traktor. Ma még nem is dorombolt. A hívàsra felkapja a fejét de nehezen indul el, hívogattam a tàlhoz hogy egyen egy kicsit. Kérlek ti is imàdkozzatok érte hogy holnap el tudjam vinni és ne legyen késő megmenteni.
2018. márc. 24. 19:58
 10/30 anonim ***** válasza:
100%
Igyon vizet, arra figyelj. Csepegtess a szájába, és pár falatot is kínálhatsz pl a kezedből. Nagyon fontos, hogy igyon.
2018. márc. 24. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!