Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehetséges, hogy az évek óta...

Lehetséges, hogy az évek óta együtt élő két macskám egyik pillanatról a másikra nem viseli el egymást?

Figyelt kérdés

van 2 macskánk, kizárólag benti cicák. Lassan 4 év élnek együtt, a nagyobb fiú és 9 éves, a kisebb lány és 4 éves. Eddig teljesen jól megvoltak, ám ma este nagy fordulat állt be: a kisebb, 4 éves lány cica nem viseli el a fiút. Amint meglátja, szó szerint ordít, fúj rá és morog. Ez azért megdöbbentő, mert egy szelid, barátságos kislányról van szó. A kislány most bent van velem a szobában, ajtó bezárva, de látszólag nagyon zaklatott, nem alszik, csak fixen nézi az ajtót és minden zajra megrezzen. Nem verekedtek össze, nem történt semmi, egész nap velük voltam.

A kiscica egy csokor virágot rágott ma össze, kerülhetett valami a kis szervezetébe, valami toxikus anyag arról, ami kiválthatta? Lehet veszett? Emberre nem támad, akkor fúj és morog, mikor meglátja a másikat, vagy mondjuk valamin megérzi a szagát. Mit javasoltok? Vigyem orvoshoz?



2018. máj. 12. 01:26
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Mindkét cica ivartalanitva van!
2018. máj. 12. 01:27
 2/21 anonim ***** válasza:
88%
hogy lenne veszett ha benti macskák? megharaptad netán? azt csak elkapni lehet, nem alakul ki.
2018. máj. 12. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Szerintem egyelőre nem kell orvos, mert lelki gond állhat a háttérben. Talan holnapra már megnyugszik :) De ninvs tippem, mi törtenhetett
2018. máj. 12. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Azt a macskát vidd orvoshoz, amelyikre fúj a másik. Valami baja van, azért kergeti el a másik ösztönből, hogy ne kapja el tőle.

Nálunk ivartalanítás után és egy korpás, hámló allergiánál volt ilyen. "Betegségszaga" van a cicának, remélhetőleg semmi komoly.

2018. máj. 12. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Sajnos semmi nem változott reggelre, este szét voltak zárva, de reggel mikor kinyitottuk az ajtót, a kicsi egyből nekiugrott a nagynak és változatlanul nagyon fúj ra...:(
2018. máj. 12. 07:30
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Lehet benne valami, h beteg a "nagy".

Főleg, ha semmi ilyen nem volt eddig.

2018. máj. 12. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
A kicsit már hoztam orvoshoz, elvileg vele minden rendben, most a nagyot hoztam és vele várok...
2018. máj. 12. 10:34
 8/21 A kérdező kommentje:
Mindkettőt megvizsgálta az orvos, elvileg nincs semmi bajuk..a nagyobb fiú bűzmirigyeit kinyomkodták és ennyi, most itthon van mindkettő, elzárva...kaptak gyulladáscsökkentő injekciót és mérgezés ellen is, ha valamelyik megevett volna esetleg valamit, de szerintem nem itt lesz a probléma..sajnos teljesen tanácstalan vagyok.
2018. máj. 12. 11:21
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

De aranyos vagy, hogy elvitted őket...

Szerintem rendben lesznek.

Figyelgesd azért a nagyot, a macskának iszonyú jó a szaglása.

2018. máj. 12. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Nálunk ok családtagok, ez a minimum, hogy elviszem őket...sőt, ma egész nap itthon leszek velük..
2018. máj. 12. 11:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!