Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miben különbözik a sziámi...

Miben különbözik a sziámi macska tartása a sima házimacskáétól?

Figyelt kérdés
Érzékenyebb-e a hidegre vagy a betegségekre? Mi kell neki, ami egy házimacskának nem?
2010. jún. 15. 09:22
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát szeretetből, törődésből tutira több kell neki :) Nekem két sziámim van, de kikövetelik a folyamatos odafigyelést. Velünk alszanak, "puszival" ébresztenek, aztán szépen elmesélik mit álmodtak... Komolyan, szinte folyamatosan kommunikálnak, jönnek, bújnak, és közben mondják a magukét :) Semmi bajom a házi cicákkal, volt nekem is, aztán egy véletlen folytán került hozzám az első sziámi, de nem bántam meg!
2010. jún. 15. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ja, azt elfelejtettem, hogy az egyik négy, a másik öt éves és az oltásokon kívül még nem kellett orvoshoz mennünk. Ami a hideget illeti, nem tudom biztosan, de az tény, hogy a takaró alatt alszanak :)
2010. jún. 15. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ahogy írja az előző hozzászóló, sokkal többet beszélgetnek az emberrel, és több odafigyelésre, törődésre van szükségük. Tehát nem szabad őket elhanyagolni. Egy átlagos házimacska lehet hogy jól elvan egyedül, de a sziámi ezt nem jól viseli. De nagyon intelligens jószág, aki nagyon tud ragaszkodni a gazdájához. Általában egy embert választ ki magának a családból, ahhoz kötődik legjobban. Természetesen ha megkapja az oltásait, akkor nem lesz beteg sem. És készülj fel a sok beszédre :).
2010. jún. 15. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
az enyém kiskorában beteg lett,elkapta tőlem a mandulagyulladást. nagyon lázas volt szegénykém,és amikor felemeltem,csak lógott a kezemben a kis teste,mint egy darab rongy. szerencsére a gyógyszerektől gyorsan helyrejött. tényleg rengeteget beszél,és mostanra a másik cicánkat,aki brit,szintén rászoktatta a hangoskodásra,most már ő a hangosabb. a sziámi nem beteges,de rendkívül aktív-ez mondjuk a házicicáimra is jellemző volt-,állati kíváncsi,neki mindent tudni és látni és szaglászni kell. hajlamos megrágcsálni a virágokat,ezért az enyém egyszer mérgezést is kapott a virágcsokorban lévő vadszőlőtől. ezzel nagyon kell vigyázni,mert mérgezés ellen a doki se tudott mit csinálni,két napig imádkoztam az életéért,le se tettem az ölemből és fecskendővel töltögettem bele kamillateát,hogy el ne pusztuljon. szóval a bajai csak balesetkből származnak inkább,nem beteges. ja egyszer beugrott a szekrénysor mögé fentről,és nem tudott kijönni. mi csak este mentünk haza,akkor már biztos régóta bent volt,és felháborodottan nyávogott,hogy azonnal szabadítsuk ki. el kellett cibálni az összes szekrényt,de még jó,hogy nem esett baja a kis hülyének.
2010. jún. 15. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
sok odafigyelés és törödés kell nekik,ki is követelik,és egyfolytában "beszélnek".Szeretnek mindenhova bebújni,talán még jobban,mint a házimacskák.Szeretnek ágyban aludni,és ott is paplan alatt.Nem szeretik a hideget(legalábbis az enyéim utálják),és egyáltalán nem beteges fajta.Az egyik cicám 3,a másik 5 éves,és idáig csak oltásért kellett orvoshoz vinni őket.
2010. jún. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. De télen mondjuk könnyebben megfázik a rövid bundája miatt?
2010. jún. 15. 22:28
 7/9 anonim ***** válasza:
Az én sziámimat toltál nem érdekli, hogy esik a hó, vagy az eső, süt a nap, ő mindig ki akar menni. Én nem vettem észre, hogy fázna kinn télen, sokszor még a hóban is játszot. Mindig a meleg szobából ment ki, de nem fázott meg soha,hálistennek. Persze egy idő után neki is elege van és akkor várja a bebocsáttatást. :) Szerintem nem érzékeny a hidegre. Házi macskám aki szintén ki-és bejárós, télen egyszerűen nem lehet kitoloncolni a hóba vagy ha hideg van, pedig neki vagy kétszer-háromszor vastagabb a bundája. Most hullik is rendesen.
2010. jún. 16. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Beatrix17 ***** válasza:
Nekem egy lassan 5 éves Fóka sziámi lányom van.Nagyon anyás,ragaszkodik.Igényli a törődést,de nagyon.A kisasszony kissé el van kényesztetve:)!Mindig mindenhova követ a lakásban,figyeli mit csinálok,stb.Érzékenyebbek,mit az átlag macska.Ha tüzel,elviselhetetlen!!Az ételt szinte rágás nélkül eszi meg.ROYAL CANIN ban van sziáminak való.Az nagyobb szemű.De!Jobb,ha több féle szárazat keversz neki össze,hogy ne unja meg.Én 4-5félét keverek össze neki.Törődj vele minnél többet,játsz vele,beszélj hozzá!Hidd el,megéri!
2010. jún. 17. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
2010. jún. 17. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!