Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskáknál a chip-leolvasás...

Macskáknál a chip-leolvasás hozhat-e negatív eredményt?

Figyelt kérdés

Orrom elött rakták be annó a cicámba a chipet (3.500 Ft). Eltűnt majd előkerült a cica. Összehasonlítottam a régi és új fotóját, 9 egyezés van (0 effektív eltéréssel). Viselkedésben teljesen ugyanazt kapom vissza a megkerült cicától, mint a régitől kaptam. Burukolástól-doromboláson át a dagasztásig (kb.20 egyezés). Teljesen természetesen jött vissza a cica, mint aki tudja hova tartozik. Szó nem volt óvatoskodásról, körbeszaglásról. Állatdoki szerint kb. annyi idős, mint hivatalosan az enyém, ugyanúgy lány cica értelemszerűen. Azaz minden adott az egyezéshez.


Majd végső bizonyítékhoz a chipolvasó nem jelez. Majd másik kettő se. Majd 7.500-ért röntgent kérek és röntgen szerint sincs chip a cicában.


Számomra négy lehetetlen variáció van:

(1) Be sem került a chip a cicába annó (valamiféle illuziónista becsapódás révén).

(2) Cica elvesztette valahogy a chipet.

(3) Különböző két cicáról van szó, minden hasonlóság ellenére. Mint a filmekben: "a valósággal való bármiféle egyezés csak a fantázia szüleménye".

(4) Meghalt a cicám eltünéskor és reinkarnálódott chip nélkül.


Ad-e bárki nullánál nagyobb százalékot, hogy sikeres chip-leolvasás hiányában is egy cicáról van csak szó?



2018. máj. 30. 21:54
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Nincs semmi olyan minta vagy tulajdonság a cicadon? Értem én a szőrzetre vagy a viselkedésre (pl a fekete cicámnak a nyakán van 3db fehér szőrszál a szürke macskám meg nyavog mindenen ha pl lát vagy ker valamit) nagyon érdekes ez az egész.
2018. máj. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

1-2-3-4, ebben a sorrendben.

1 lehetséges, ha nem jól rakták bele a chipet, és nem sikerült a bór alá. Kicsi az esélye, de semmi sem lehetelten.

2 hát, ha a cica nagyon jol néz ki, esetleg értékes(nek tünik)... az emberi leleményesség határtalan. A chipet is ki lehet operálni belöle.

3 ha eléggé egyedi, nem hinném.

4 bármi lehetséges.

2018. máj. 30. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors reakciókat.


Egyezések:

* felső szemhéja mindkét oldalon fekete csíkban folytatódik.

• a fehér alsó áll

• szem alatti világos udvar

• orra körüli két fehér kis foltot

• szeme közt két szélén két fehéres csík van közte ugyanolyan alakú sötét forma

• két szemét összeköti egy fordított „u”

• lábain a harántcsíkok. Evvel nyilván nincs egyedül, de ha ez nem lenne, akkor már bizonyíték lehetne.


Közönséges mezei szürke cirmosról van szó. Nem tehetek róla én az ilyeneket szeretem, nem a drága pénzes, tenyésztett, pláne hosszúszőrű macsekokat.


Nem jól rakták be a chipet. Na ez elgondolkodtatott. Ugyanis tényleg zavaró volt, ahogy berakták. Nem tudom megmondani konkréten mi zavart, de rossz élmény volt. Úgy történt, ha jól elevenítem fel, hogy a marjánál a bőrt feleemelték két oldalt és egy pisztollyal küldték be a chipet. Arra emlékszem, hogy a macska egy nyekenéssel reagált. Apropó teljesen ép és amúgy tiszta bundával került elő.


Az a baj, hogy logikusan két cicáról kellene szó legyen. Ami a megdöbbentő, hogy az állatdoki sem tudott magyarázatot adni (gondolom elkönyvelte, hogy biztos csalatkoznak az érzékeim, amire ugye 99.9999+% esély van)

2018. máj. 30. 22:27
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván rossz a chip, vagy már rég benne sincs, mert szrul rakták be.


Azért csak megismeri az ember a saját macskáját vakon is. Megjelenik a lábad között, benyomul a lakásba, körbeszagolja a szokott dolgokat, majd letelepszik a foteljében. Ehhez képest egy idegen macskát hónapokig tartana beszoktatni az idegen lakásba (vagy kertbe), és biztos nem fog hopp beleugrani, és elszundítani egy fotelben (vagy lábtörlőn), amin idegen macska szagjele van. Idegen, felfedezetlen területen még a legmerészebb macska is rettentő bizonytalanul viselkedik.

2018. máj. 30. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

#4

A chipet ha rossz is, a röntgen ki kell mutassa, azaz a chip bizonyíthatóan nincs most a cicában.

Viszont ott a kérdés, hogyan eshetett ki belőle, ha rosszul tették bele. Kikakilni nem tudja, feloldódni nem tud a cicában. Az egyetlen amit el tudok képzelni, hogy azon a lyukon távozott a chip, amin bement. De igazából ezt sem tudom elképzelni.


A neten én semmi érdemi infót nem találok a témáról. Noha jeleznek bizonytalanságokat, de annak valószínűségét a kb. 0.0000001%-ban adják meg. Önmagában azt nehéz elképzelni, hogy, ha EU előírja a chip-elést a kutyákra, akkor az ne beton és bolondbiztos legyen.


Közben egy kedves ismerősöm beleásta magát a témába, és ő is azt mondja, hogy tök ugyanaz a cica a régi és új képen.

2018. máj. 31. 05:42
 6/22 anonim ***** válasza:
Nem tudsz felrakni a két cicáról képet?
2018. máj. 31. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Amúgy a teljes igazsághoz hozzátartozik, hogy a cica 5 hónapra tűnt el. És épen, egészségesen, mitöbb megerősödve került elő (nyilván gondját viselték neki).


Egy eltérés azért van a régi és új képen, csak éppen nem bizonyító erejű. Ugyanis kicsit kipofásodott, kigömbölyödött, azaz a füle alatti régióban láthatóan szélesebb a pofikája, mint volt. Nemcsak szőrben. Augusztusban lesz kb.két éves, mivel kb.1 éves volt befogadásakor a macska, ezért nem tudható egzakt pontossággal (kb.1.5 évesen tűnt el, azaz fejlődhetett, szvsz).

2018. máj. 31. 05:54
 8/22 A kérdező kommentje:

#6 De fel tudok csak nem biztos hogy fel akarok.


(A) Elviheti a beszélgetést egy olyan vitába, hogy egy vagy kettő a cica (elképzelhetetlennek tartom a konszenzust), amit nem akarok. Én igazándiból a chip-elés miatti probléma miatt tettem fel a kérdést.


(B) A másik okom, hogy én biztos vagyok abban (viselkedése és az itt részleteiben nem is tárgyalt körülmények alapján), hogy a saját cicám jött vissza, akként is kezelem (a továbbiakban, összhangban az álaltdoki ajánlásával). A röntgent is pont ezért fizettem ki. Azaz nem "létkérdés" a megerősítés.


(C) Vannak életveszélyes témák, amilyen a gasztronómia, ahol pillanatok alatt nagyon eldurvulhat bármilyen beszélgetés, pillanatok alatt képesek elküldeni egymást az emberek melegebb éghajlatra, lásd még "gasztrofasiszta". Na és szerintem a macska-topik is ilyen. Nem akarok pertpatvart semmiképpen, csak egy végigtárgyalható technikai kérdést szeretnék körbejárni.

2018. máj. 31. 06:03
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem van rá esély, hogy a te cicád.

Bár a házi cirmosok nagyjából ugyanúgy néznek ki, én inkább a viselkedésbeli hasonlóságokra alapoznám a feltevést.


A kutyáink tenyésztőjével beszélgettünk a múltkor a chipekről. Volt olyan eset, hogy keresték a kutyában, nem volt meg, mire végül egészen a bokájánál csippant a műszer. Szóval a testben kb bárhová elvándorolhat. Másik eset egy a nyugdíjas éveit nálunk töltött kutyusnál volt. Tetőtől talpig át lett vizsgálva, nem jelzett a chip egyáltalán. A ti esetetekben lhet elromlott, lehet akár, hogy pont olyan helyen volt, ahol a röntgenen nem látszott.

Esetleg még az is megtörténhetett, hogy megsérült és a seben keresztül távozott a chip is.

2018. máj. 31. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Egyébként az én cicám folyamat váltogatja az arcformáját. Most épp hosszúnak tűnik a feje, vannak időszakok, amikor egész kis gömbölyű.

Ha jóllakott, akkor is gyakran kereknek tűnik az arca.

#előző voltam

2018. máj. 31. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!