Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért van az, hogy a cicám...

Miért van az, hogy a cicám almot is, meg "mást"is használ? És elképzelhető hogy süket?

Figyelt kérdés

Két cicám van, testvérek,9 hetesek. Mindkettő nőstény.

Mióta megkaptam őket (nagy meglepődésemre) egyből az almot kezdték használni,csak egyszer kellett nekik megmutatni hol van. De mostanában az egyik cica elkezdett asztal alá,ülőgarnitúra alá,ide-oda pisilni. De csak pisilni!

Gondoltam arra,hogy nem elég tiszta ott ahova megy és érez valami szagot,azért pisil oda.Naponta feltakarítok,nem egyszer volt hogy hypo-val tettem szóval szagot már nem érezhet. Jelölgetni szoktak a lány cicák? Én még nem hallottam ilyesmiről...

És azt is megfigyeltük, hogy ugyanez a cica olyan mintha nem hallana...Etetésnél ha ciccegünk akkor a másik macsek egyből rohan a kajához,ez meg játtszik tovább tök nyugodtan. Próbáltuk,hogy mikor aludtak,hogy a füléhez közel csettintettünk egyet az ujjunkkal,az eredmény ugyanaz volt.(A másik cica egyből felébredt a hangra) Vol olyan, hogy öcsém valami miatt sikított egyet,erre az egyik berohant az asztal alá a másik meg a füle botját se mozdította...Lehet a kettő dolognak valami köze egymáshoz?

Előre is köszi a segítséget!


2010. júl. 2. 21:25
 1/10 anonim ***** válasza:
A két dolog nincs összefüggésben mármint, a pisilés és a süketség között!Sztem cseréld gyakrabban az almot,lehet azért nem akar belepisilni... Én is úgy tudom,hogy csak a kandúrok jelölgetnek!
2010. júl. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Az alom is naponta cserélve van nem hiszem hogy ott lenne a gond... :/
2010. júl. 2. 22:02
 3/10 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy a másikkal rivalizálnak, és mivel ő valószínűleg süket, így ő marad alul a versengésben, és a másik nem engedi az alomhoz.

Az is lehet, hogy nem bírja ezt az alomfajtát, a mi cicánk is csak a 3at szokta meg és volt hajlandó azt használni. :) A legjobb a Biocats, sztem próbáljátok ki!

Azt meg hogy süket-e, sztem a legjobban úgy tudod letesztelni, hogy pórszívóval közeledsz felé, esetleg minimum fohozatra téve picit megfésülöd vele. Ha nem hallja a porszívó zaját, és nem fél, akkor biztosan nem hall. Egyébként ha kék szemű, akkor nagy esély van eleve, hogy nem hall.

2010. júl. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Oké ki fogjuk próbálni ezt az alomfajtát,köszi a tippet :)

Ez a porszívós dolog jó ötlet erre még nem gondoltam,ezt is kipróbálom :)

A szeme kék volt, de most kezdte a színét váltani és szerintem sárga lesz (furcsa, hogy a tesójának meg zöldülni láttszik a szeme...)

2010. júl. 3. 22:44
 5/10 A kérdező kommentje:
Ezzel az alom dologgal csak annyi a baj,hogy van amikor használja az almot, van amikor nem... Ma például mikor láttam,hogy megy az asztal alá,kiszedtem onnan,rákoppintottam a fejére (nem ütöttem meg!) és mondtam neki hogy nem szabad,betettem az alomba és mikor ott végezte el a dolgát megdícsértem.Dehát nem tudok állandóan ott lenni mikor máshová akar pisilni! :S Pedig tudja hol az alom miér nem megy oda csak két lépéssel van arrébb mint az asztal xD
2010. júl. 4. 15:24
 6/10 anonim ***** válasza:

Hasonló probléma nálunk is előfordul...

Nem szeretnek másik által használt alomba üríteni a macsekok. Persze van olyan cica, akit nem zavar a használt alom, de a tied nem nem ilyen úgy látszik.

A jelölgetésről: tapasztalatból mondhatom, hogy a lány cicák is jelölnek. Sőt akár gyakrabban, mint a fiúk!

Megoldás lehet a két alom.

A süketségről nem tudok nyilatkozni, a még nem volt süket cicám.

2010. júl. 4. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Megoldás:tedd az almot az asztal alá=))
2010. júl. 4. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Hehehh xD ez jó lehet hogy ez lesz a megoldás xD

A két almos dolog okos ötlet...köszi :) (meg persze az alom az asztal alá dolog is okos xD csak ha esetleg vendég jön lehet hogy nagyot nézne xD )

2010. júl. 4. 22:50
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekünk volt egyik és mindkét fülére is süket cicáink. Hófehérek kék szemmel. Az alomhoz tényleg nincs köze a süketségnek feltéve ha tényleg az. Gyerekkorom óta vannak macskáink és úgy tudtam hogy csak a kandúr jelölget, de most van egy lánycicánk aki szintén jelöl és nagyon sokat. A héten megyek állatorvoshoz megkérdezni miért van ez. Bent nekünk 1 alom van a cicáknak. amikor jött a hideg kintől a macske behozta a kiscicáit és amikor a kicsik belementek a nagyok almába a nagyok már inkább "mellé"jártak :( Megoldás a 2 alomtálca volt.
2010. júl. 5. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi! még egy pont a két alomnak :)
2010. júl. 6. 16:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!