Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mitől lehet büdös a macska...

Voyager24 kérdése:

Mitől lehet büdös a macska vizelete?

Figyelt kérdés
Ivartalanított felnőtt kandúr macska extrém mennyiségben iszik vizet és extrém mennyiségben pisil is. A gond az hogy erősen büdös a vizelete olyan szúrós intenzíven büdös pedig IVARTALANÍTOTT . Nem tudom hogy ez mi miatt van ? Szerintetek ? Mit kéne csinálnom vele hogy normális viezetet ürítsen ?

2019. márc. 15. 11:35
 1/4 anonim ***** válasza:
85%

Nem tetszik ez az extrém ivás.


Gondolom nincs akkora rekkenő hőség a lakásban, ami megindokolná.


A közérzete milyen? Játszik, mozog rendesen, vagy bágyadt?

Többet alszik, mint szokott?

Rendesen eszik, vagy többet/kevesebbet?


A bundája fényes? (a beteg macskáé sokszor fénytelen, ápolatlan, esetleg megritkult)


Esetleg még a lehelletét is megszagolhatnád, ha esetleg cukorbeteg lenne, akkor a lehelete aceton szagú.



Mindenesetre az lenne a legjobb, ha dokihoz vinnéd. Állatkórház lenne a legjobb, ahol alaposabban ki tudják vizsgálni.

2019. márc. 15. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg valamilyen húgyuti vagy vesebetegsége van, ez annak a jele jellemzően.

Irány a doki!

2019. márc. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Kicsit utána olvasgattam és szerintem is vese beteg lehet...idősebb macskáknál állítólag gyakoribb a krónikus (idűlt) vese betegség, a szervezet nagy mértékű vizeletet ürít hogy meg szabaduljon a méreg anyagoktól ezért a macsek több vizet iszik hogy ki ne száradjon, csak félő hogy a nátrium, kálium meg egyéb nyom elemek ki ürülnek a szervezetéből, szerintem nem acetonos a lehelete, dög meleg sincs itt bent, az étvágya jó, eléggé válogatós ami azt jelenti : nem eszi meg a száraz tápot mert tudja hogy úgy is kap Prevital alu tasakos kaját. Nyugodt, csendes és teljesen antiszociális macska, kb lassan fél éve hogy örökbe fogadtam úgy hogy nem az én nevelésem.
2019. márc. 16. 20:05
 4/4 anonim ***** válasza:

Sajnos ezek a nem túl jó minőségű tápok előbb-utóbb valamilyen egészségügyi problémához vezethetnek. Egy ideig persze tolerálja a szervezet, de kb olyan, mintha mi hamburgeren élnénk. Míg fiatalok vagyunk, nem gond.

Persze, ahogy nálunk is, náluk is a kor előrehaladtával jönnek elő a betegsegek, amit ha odafigyelunk magunkra lehet késlelteti, lassítani.

Oda kell figyelni, mit eszünk, ahogy rájuk is. Rajtunk múlik. Mi etetjük őket.

Utana lehet olvasni, mikor milyen táp megfelelő nekik. Rengeteg féle létezik különböző életkorral, betegségekre, megelőzésre..

Persze az lenne a legjobb, ha már kolyokkent figyelembe vesszük a szükségleteket.

Pl kolyoknek kolyoktáp pl royal canin kitten. Vagy Iams, Bozita, Cosma.. rengeteg minőségi táp van mind száraz, mind nedves formában ami valóban tápláló, es egészséges számukra. Es nem drágább mint ezek a bolti meg reklámozott, húst alig látott, adalékokat annál többet büdös műkaják.

Sok olyan táp is van, amivel pl a veséjüket, a húgyuti szerveket lehet védeni. Pl a Royal Canin-nak különböző betegségekre is kaphatóak tápok. Ezeket általában állatpatikában vagy az állatorvosnál lehet megvenni. Kaphatóak különböző vitaminok, paszták egy-egy betegségre vagy annak megelőzésére. Pl nagyon jó hatású immunerősítők porban, cseppekben, tablettában.

Nagyon sokat lehet vele javítani a kondición, betegségekre is hatással lehet. Érdemes kiprobalni pl a vetriDmg cseppeket.

Az idősebb cicaknal sajnos tényleg gyakori a vesebetegseg. Mindig orvoshoz kell menni ennek igazolasara, es at kell állni vesediétás táplálásra. Azzal nyerhető az állatnak még valamennyi idő.

2022. febr. 6. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!