Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ez miért zavarja az embereket?

Ez miért zavarja az embereket?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem a cicusokat,már kicsi koromtól fogva,ezért mindigis segíteni szerettem volna a bajbajutott állatkákat.


Nemsoká költözöm egy olyan helyre,ahol több melléképület is található (3-4). Ezeket alakítanám át megfelelő (ablak+,fűtésrendszer+macskabútorok,almostálcák,tálak és raktárrész stb) köré kifutóval,így több cica (akár ideiglenes) befogadására lesz alkalmas.


Én ezt nagyon szeretném,mert anyagilag megtehetem,hogy segítsek,de a környezetem nagyon elítél miatta. Gúnyolnak,nevetnek,pedig amúgy nem reklámozom,csak ha kérdeznek ilyesmit pl az új házról,akkor elmondom mit kezdek a melléképületekkel. Erre mindig savazást kapok... Nem értem miért :(



2019. máj. 11. 22:20
1 2
 1/12 anonim válasza:
74%

Falun ez van, ott ki van b...va a macska az udvarra... Aztán csá...


Saját szüleim tartanak 5 macskát, de ha megsimogatom valamelyiket, vagy veszek nekik valamit, megy hpgy "bolond vagy, egy ekkora lánynak nem macskáznia kellene, bolond vagy, minek azoknak"...


Mondjuk nem tudom mitnfügg össze az életkor, hogy szeretem-e a macskákat... Most csak kisgyerekeknek lehet? Meg vénlány lesz, aki megsimogat egy macsk@t,vagy tart? Ilyet, meg ehhez hasonlókat hallgatok kiskorom óta...


Falu... Bazzd ki az udvarra, enni adsz neki vagy nem, moslékot is megeszi, oszt csá... A kismacskákat meg odadobjuk a kutyának... Sajna nem cicc, itt itt tart mindenki...

2019. máj. 11. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is sk cicam lesz, ha eljon az ideje, megtehetnem en is atalakitanak kialakitanak egy kis kuckot.


Jó munkat hozza, massokkal meg ne foglalkozz.

2019. máj. 11. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ismerős helyzet... Igaz nekem már van férjem és gyerekem, de a házat én vettem. Bár ha közösen vettük volna se lenne senkinek semmi köze hozzá. Nagyon nagy udvarunk van, de tényleg nagyon nagy. Ezért ketté választottam, és az egyik részt beépítettem hogy ha van kóbor kutya vagy macska akkor be tudjam fogadni míg nem találok neki gazdát. ("menhely" nálunk fullig van)

Nagyon jól elvannak, sokat foglalkozom velük. (itt nem 10 kutyára és 20 macskára kell gondolni, de van jelenleg 2 kutya és 3 cica, persze nem egy helyen).

Akárki meghallja főleg anyósom csak azt kapom meg hogy mit képzelek magamról miért nem a gyerekkel foglalkozom. De azt teszem csak mellé az állatokkal is. Kislányom is akkor a legboldogabb mikor velük vagyunk. Nagyon szereti őket.

Úgy vagyok vele ameddig csak tudok segítek.

2019. máj. 11. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Azért zavarja őket, mert azt a pénzt nekik is adhatnád.

Nevesd ki te őket.

2019. máj. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne foglalkozz senkivel.Ha nem ezért, akkor másért fognak gúnyolódni.Nagyon jó, hogy vannak még ilyen emberek mint te.

Nekem már 30 éve sok cicám, kutyám van, mind mentett állat.Most 11 cica, 8 kutya, meg más megmentett állatok is.Nem mondogatom csak azoknak, akik értik, meg akik állatszeretőek.Mert a többség első kérdése: Minek neked ennyi állat?Azt szoktam mondani, nekem egy jó világban, ahol felelősen tartanak állatokat, lenne 2 kutyám, 2 macskám és kész.De ez nem az a világ!Nem nekem kellettek ezek az állatok, hanem fordítva:én kellettem nekik.

Imádom őket.A talált, megmentett állatoknak első körben gazdát kerestem, de a csúnyább, beteg állatok senkinek nem kellettek, ők maradtak nekem.És mindegyik gyönyörű lett idővel, mert gondoztam, tápláltam, szerettem.

Nálam pont így vannak a cicák:melléképület helyiségei berendezve nekik, fűtés, ágyak, szőnyegek, fotelek, almok.Macskaajtón keresztül egy védett udvarrészre kijárnak, ami erős dróttal van körbevéve, teteje is, fa, fű is van benne nekik.

A kutyák szabadon vannak nagy udvaron, fűtött kutyaházak.

Aki ezért elítél, azt én megvetem.Mert buta és sivár.

Én nem járok kozmetikába, nem járok fodrászhoz, műkörmöshöz, nem divatolok,nem iszok, nem dohányzok.Minden pénzem rájuk költöm, ezért dolgozok.Kinek mi köze hozzá?A gúnyolódó emberekhez nincs közöm,idegenek számomra, az önző életüket éljék nélkülem.

2019. máj. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
75%
Minden csoda 3 napig tart. Még az is lehet, hogy mikor megszokják, (majd... ) hoznak bele ők is ezt-azt, kaját (esetleg egeret :D). Még a végén egyenesen büszkék is lehetnek, ha egy nívós helyet csinálsz.
2019. máj. 13. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

#6 Azt nem hiszem. Minden nap gúnyosan érdeklődnek az állataim felől,és gyakran mikor többen vannak nekem szólogatnak be viccesen előadva,hogy felesleges ennyi macska,meg tiszta bolond vagyok...

Most macskanáthás 2 cicám,azzal is minden nap csesztetnek,mert "vicces neve van"...


Nem hiszem,hogy calaha is megváltozna ez. Úgy általaban a macskákról,mint állatokról is lekezelően beszélnek,nem csak rólam :(

2019. máj. 13. 20:28
 8/12 anonim ***** válasza:

Bocs az offért, de ez mindig felbosszant:

első válaszoló: ha már van melléképülete, akkor csak falun lehet, mi?

2019. máj. 14. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Mert irigy, h neki nincs és nem is lesz, mert nem tudná fenntartani. meg lehet, hogy ne is szeretik semmiféle jószágokat
2019. máj. 14. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Előző vagyok: Kakkants rájuk magasról, ne törődj az ilyen emberekkel. Nekem is van három, ivartalanítottak, 2 nőstény és 1 kan.



Na meg egy zöld leguán, akit én szelídítettem meg, és szabadon él a lakásba(éjszaka az üvegkalitkába van, csak nappal van szabadon), a macskákkal is játszik. Meg egy középtermetű, 2 éves, szintén szelídített, középtermetű papagájom(rozella papagáj).

Oszt' na, nem ugat bele senki, aki meg igen, azt magasról lesz rom, csak saját magamra tartozik, van ismim, aki nem is tudta eredetileg, mert nem vagyok dicsekvő, csak akk tudta meg, mikor idejött vendégségbe. És csak ezt mondta, hogy "mi ez az óriásgyík itt, ez nem sárkány???". Én megnyugtattam, hogy nem, Józsi nem bánt, ne féljen tőle(mert így hívják, a papagáj meg Pityuka amúgy).



Madaram a vállára telepszik az idegeneknek is, meg a gyík is, csak néha reszelem a leguán körmét, hogy ne szúrjon...



22/nő-nemsoká 23 leszek

2019. máj. 14. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!