Kezdőoldal » Állatok » Madarak » SüRGŐS! Kakadu vagy ló?...

SüRGŐS! Kakadu vagy ló? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Nos, lóbolond vagyok, bár annyira nem tudok lovagolni. Régóta szeretnék lovat, igaz megvan a fajta is, hogy milyet. Ismerősöméknek nemrég született egy lovuk, és az lehet az enyém. De még csak 13 éves vagyok, nem hiszem, hogy mindennap 3 szor kitudnék hozzá menni, nem érzem magam elég felelősség teljesnek. Amugy a paci apja Shagia Arab, anyja Welsh póni, tehát azt sem tudom, milyen, mekkora lesz (most amugy aranyos nagyon), és belegondolva, egy ici-picit tartok a nagy lovaktól. De még 3 év, mire felülhetek rá, ki tudja, hogy akkor elbirna e. Eredetileg itthon tartottuk vona, de az macerás, aztán a bértartás sem olcsó (zsebpénzből).

Aztán szóba jött a papagáj, vagyis a kakadu, a rózsás kakadu, igaz az sem olcsó (ez is a zsebpénzemből), de eltartani jóval olcsóbb, gondozni is könnyeb, és már régóta szeretnék madarat, amit lehet pl beszélni tanitani. Igaz, a kakadun nem lehet lovagolni stb, de nem olyan ijedős, nem olyan igényes, és nem olyan macerás.

Véleményeket, és érveket kérnék mindkét állat mellett, és ellen.

Köszönöm! 13/L.


2010. júl. 14. 22:11
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
69%
Sok sikert kivánok neked, akármelyiket választod is. Én kutyás vagyok. A madarakat csak szabadon, vagy tányérban szeretem ( csirke, pulyka) De hadd kérdjem meg, mennyi egy ilyen kislány zsebpénze, hogy még talán lótartás is beleféfne?
2010. júl. 14. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:

Legyen a madár, ez a 3 év húzós.

Jó hogy ilyen éretten átgondoltad.

2010. júl. 14. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
őőőő, nem sok, heti, néha kétheti 1000Ft... de már több éve gyüjtöm, persze a szüleim kisegitenének. Már több mint 5 ébe gyüjtöm, néha vállalok itthon, vagy a szomszédoknál munkát.
2010. júl. 14. 22:26
 4/24 anonim ***** válasza:
58%
Kutyád nincs? Szerintem elég felelős vagy a kutyához, és az sokkal közelebb áll felafdatokban egy lóhoz is de mégis könnyebb meg "érdekesebb" egy madárnál.
2010. júl. 14. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
35%
hát 13 évesen remélem eléggé elszánt vagy, hogy hosszú életű állatot tarts. én a kakadúra szavazok. de ne rózsaszínt. azok a legvadabbak. magadj a fehérnél. az a legelterjedttebb és a legszelídebb. a kakadú nagyon sokáig él. azt hiszem 80 évig élnek, ha jól olvastam. de nem vagyok benne biztos. azért javaslom a kakadút, mert az elfér egy szobában. ha költözöl és bármi van, akkor a madarat magaddal tudod vinni. míg a lovat kicsit macepásabb lenne. azon felül a kakadúval aludhatsz egy szobában, vele lehetsz amikor otthon vagy. a váladra ültetve tenghetsz-lenghetsz a lakásban. igaz lehetőleg nyugis szám menjen a lakásban amíg nem tud beszélni. a szomszédom papagálya a beton keverőt utánozza... kicsit idegesítő. igaz a ló is más. a ló az egy társ. sokkal nagyobb és hűebb a ló mint gondolnám. bár szinte semmit nem tudok róluk. inkább a kakadúk érdekeltek régebben. szóval én csak ajánlani tudom a kakadút. nagy kalitka kell neki, saválló acélból, minimum 3 mili átmérőjű. de szerintem jól gondold meg, hogy melyiket szeretnéd. lovat? vagy kakadút? vagy esetleg aludj rá egy pár hetet és mérlegelj. én nem tudom mi kell egy lónak, de egy kakadú szerintem olcsóbb és sokkal inkább társ mint egy ló. mert a kakadú mindíg ott van veled. a ló az annyira nem. mert ő az istállóban van, míg a kakadú a szobádban melletted.
2010. júl. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigi válaszokat! Várom azért a továbbiakat! amugy a szüleim azt mondták, döntsem el, és vállaljam a következményeket.
2010. júl. 14. 22:31
 7/24 anonim ***** válasza:

Szia,anyukádék,apukádék értenek a lóhoz?

A lovaglás nem kor függő,de 13évesen egyedül nem tudod eltartani,a pacid a "kisló"lesz vagyis 140cm-ra fog megnőni.Különbenis ha nemrég született akkor még csikó és úgyebár a csikókkal nagyon sokat kell foglakozni,majd betanítani nyereg alá,futószárazni stb stb..........nagy felelősség és sok pénz...........de ha van miből és van lóhóz értő ember a közelbe hajrá=)

2010. júl. 14. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Nos, leginkább én tudok a lovakról, de egyetértek veled, és pont ezen bizonytalanodtam el. Nem az a kérdés, hogy miből, inkább az hogy hogyan?
2010. júl. 14. 22:39
 9/24 anonim válasza:

szia! :)

először is! örülj, hogy ilyen aranyos szüleid vannak, akik rádbízzák a választást! ;)

Másodszor: a kényelem nagy különbség a 2 állat tartása közt. (volt már papagályom, és lovagolni is járok)

Szerintem a papagályt válaszd. Bár lehet ha most így hülyén hangzik, meg a lovat jobban szereted, a későbbiekre is gondolnod kell. Egy ló tartása hosszútávon megterhelő lehet. PL.: ha nem otthon tartod, havonta bértartást, abrakot, szénát kell fizetned, mellette pedig ottavan a patkolókovács, a gyógyszerek, állatorvos stb. Naponta ki kell menned gondozni, etetni, bokszot takarítani. Képzeld el, h középiskolás vagy (mint énis). Alig látsz ki a sok tanulnivalóból (mert a jó jegyek kellenek, h vmire menj később). Lenne időd minden egyes nap lefutatni, lecsutakolni a lovat, kitakarítani a bokszot stb.? Óriási erőfeszítés, és sok időt igényel. Említetted, h a ló még csikó. A csikóra 3 évet kell várni, hogy érett legyen arra, hogy belovagolják. Ha nem vagy jó lovas, még várnod kell, mert egy frissen belovagolt ló sokat ficánkol és még nehezen kezelhető. Ez már így kapásból 4-5 év várakozás. Addig meg még a személyiséged is alakul, nem biztos, h pár év múlva is érdekelni fognak a lovak. Szerintem (ha nagyon szeretnél állatot) vegyél kakadut, de én a helyedben a kakadura költött pénzből lovagollóórákat vennék valahol a közelben. Nem olyan dráa, több lovat is kipróbálhatsz, és nem kell órákat gondozással töltened.

Remélem tudtam segíteni (nagyon szeretem a lovakat, mondjuk nekem sohasem engedték volna meg h legyen sajátom, de mostmár nemis bánom;))

2010. júl. 14. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim válasza:

jah és amúgy sztem a csikó nem lesz olyan húde óriási, kb. 150-max160 cm körül.

(előző voltam)

2010. júl. 14. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!