Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Lehet hulye kerdes lesz, de...

Lehet hulye kerdes lesz, de kivi vagyok nagyon. A madarak mashova is repulnek? Tobbi lent.

Figyelt kérdés

Szval a galambok egy helyen vannak minden marmint tegyuk fel Budapest 13 keruleti galamok:)

na szval azok csak ott repkednek vagy erepulnek messzebre is???Tudom hulye kerdes de ez engem erdekel...Elore is koszi a valaszt...

U.I:gondolom repulnek meg ienek,nem is ezt akartam ebbol kihozni csak hogy utana visszamennek van nekik olyan hogy otthon vagy csak ugy repkednek keruletrol keruletre akar pl a balcsiig is elrepulnek?


2010. júl. 15. 23:23
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem szakértői válasz, de szerintem nem vándorolnak/kóborolnak.

Van egy behatárolt területük, ahol repkednek. Néha visszatérnek bizonyos helyekre ahol szeretnek üldögélni, vagy ahol van táplálékuk, illetve ahol tudnak éjszaka pihenni.

Kb. úgy képzeld el, mintha egy faluban/városban élnél és nem nagyon mennél ki onnan, mert ott van minden ami általában kell. Pl. élelmiszerbolt, iskola, mozi, strand, park stb. Csak ezek között a helyek közt ingáznak.

2010. júl. 15. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ahol az első írta. Minden élőlény kialakít alvó és táplálkozó helyet. A vándormadarak oda térnek vissza ahol fészket építettek. Afrikába is mindíg oda mennek ahova előzőleg.
2010. júl. 15. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Egyébként elrepülhetnek, de a galamb az különösen olyan, hogy a városhoz van kötve. Ugyanis itt talál olyan feltételeket, ami neki jó fészkelőhelynek, és alkalmazkodott a városi élethez. Tehát képes lenne elrepülni, de nincs rá semmi oka, hiszen a városban tud jól megélni. Egy vérosi galamb, ami ahhoz szokott, hogy az utcán kenyérdarabok "teremnek" szerintem például nem sokáig húzná a vadonban... a városokba szoktak.
2010. júl. 15. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok

Ha hasznosnak találtad a válaszom, kérlek cserébe tedd meg a kedvemért, hogy az "ilyen" szót ezentúl ly-nal írod!:)

2010. júl. 15. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

23:55 Te komolyan az ly-on akadtál fenn? (Nem mintha engem nem zavarna) De van itt még probléma bőven :D

Érdekes, hogy ily merészen kiragadtad ezt az Ly-t :D

2010. júl. 16. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Tudom hogy ly el kell irni csak roviditettem;)
2010. júl. 16. 10:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!