Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Papagájjal kapcsolatban bármi?

Papagájjal kapcsolatban bármi?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Már hónapok óta olvasgatok papagájokkal kapcsolatban, eddig a pyrrhura molinaeba szerettem nagyon bele, de ha más ötlet van, akkor szóljatok nyugodtan.

Szerintem már nagyjából amit kell tudok, hogy párban kell tartani, a változatos étrend.

Viszont a kalitka berendezéssel kapcsolatba hát...

Szóval azt tudom, hogy semmi műanyag, kötél, ilyen vackok, tudom, hogy a legjobb a faág és ugye a vastagságra is figyelni kell.

Azt olvastam, hogy a gyümölcsfa ágai a legjobbak, na én nekem most van asszem meggy vagy cseresznye ágam, az jó? De azért még több ágat szeretnék mert ez csak 1,azért 2-3 ülőket szeretnek, persze úgy, hogy tudjanak maszkalni meg röpködni;szoval milyen ágakat lehet hasznalni, amit raghat is es ulni is jo rajta?

A kalitka igazabol 106magasX80melyX150hosszu

Illetve találtam tobozt, azt mondjuk koszoruba fűzve játéknak lehet?

Köszönöm a válaszokat előre is :))



2019. okt. 18. 01:05
 1/9 anonim ***** válasza:
71%
Ha első papagáj, akkor mindenképpen valami kicsi, vagy közepes testű ajánlok. Nekem nimfa volt az első, ami még most is megvan. De most tervezek venni egy rózsás kakadut. Esetleg azt ajánlom neked is. Szelíd, ragaszkodó fajta. Szinte bújik mint egy kiscica. Az etetés, takarítást, foglalkozást gyakorolni jó mindkettő. Mondjuk a nimfa szeret kupit csinálni. Nekem a pultról lökdös mindent, amit kint hagyok, és fénylik.
2019. okt. 18. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
71%
A pyrrhura molinae minden, csak nem ekzdö papagáj, igen nehéz tartani, nagyon agreszív, harap (komolyan!), nekem 30 éves tapasztalattal is nagyon problémás volt, szóval ne ezzel akarj kezdeni!
2019. okt. 18. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
71%

Kezdő papagáj tartónak nem véletlen, hogy a hullámost és a nimfát javasolják.

"Szerintem már nagyjából amit kell tudok, hogy párban kell tartani, a változatos étrend."

Ez minden fajra vonatkozik, a pyrrhura tartásához ez édes kevés.

2019. okt. 18. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Nem elso madar, volt/van hullamosom es torpe papagajom is.

Azt, hogy nagyjabol mindent tudok, nem a pyrrhurara irtam, hanem ugy altalaban amit tudni kell. Es tudom, hogy sokkal tobb dolgot kell tudni, de gondoltam en kerdest feltenni szeretnek, nem pedig leirni, hogy miket kell tudni, mert bar en nem vagyok valami profi madar tarto, en is tudnek 1 oldalt irni rola.

Koszonom a valaszokat, ha gondoljatok akkor legyszi irjatok le h mit kell meg tudnom a pyrrhura molinaerol, ne azt, hogy keveset tudok, mert igy tobbet nem fogok tudni, es bar en most akkor meg jobban utana nezek, bar nem hiszem hogy talalok ujdonsagot, mert mint mondtam, mar mindent elolvastam amit talaltam, de lehet mas nem olvas utana, tudomasul veszi/ vagy nem, h keveset tud es megveszi a madarat. Ha tudtok linkelni, vagy leirni, legyszi irjatok meg, koszonom megint

2019. okt. 18. 21:10
 5/9 anonim ***** válasza:
71%

Nagyon fontos szempont, hogy kezdő vagy, vagy van már benne rutinod. :)

Kevés leírás van róluk. Sajnos én nem értek ehhez a fajhoz annyira, de csatlakozz Facebookon papagájos, díszmadaras csoportokba. Mindent leírnak neked a tartásukról, tenyésztőket és madarakat is találsz ott.

2019. okt. 18. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
71%
A pyrrhura nagyon nem jó első papagájnak, mert rendkívül agresszív tud lenni. Nekünk is van egy pár nagyon aranyosak, bohócok. De mivel nem én vagyok a gazdája és nem engem szokott meg, simán rámtámad bárhol ha olyan kedve van. Még mindig szoktatom magamhoz, egy éve. De csak akkor visel el maga mellett ha kaja van nálam vagy ha nem érdeklem. De van hogy kiveszi a kaját a kezemből és belémcsíp. Hát azért még próbálkozom :D
2019. okt. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szia! Na most nekem lenne egy kérdésem egy kérdezőhöz... Hol találtál ekkora kalitkát? Vagy építetted? Mert én nem nagyon találok jó méretűt. (minimum 1x1x1m) Válaszodat előre is köszönöm!
2021. ápr. 13. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Szia! Gondolom már elkéstem a válasz adással.. Elnézést


Igen, a kalitkát úgy készítettem. Sajnos a nagy röptetők amiket lehet venni drágák és nem is ilyen nagyon. Olcsóbb volt sokkal.

2021. máj. 27. 09:16
 9/9 anonim ***** válasza:
Köszönöm a választ!
2021. júl. 8. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!