Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A pulykáknak az orruk fölött...

A pulykáknak az orruk fölött lógó lebeny mi célt szolgál?

Figyelt kérdés

És ha van neki funkciója, akkor miért van olyan kép, ahol szerintem le van neki vágva?


Mert eleve, ha attól úgy nem kapna levegőt, akkor úgy nem nőne oda, nem?


Tehát a természet, az evolúció direkt fejlesztette így ki, nem? Ennek nem valami védelmi funkciója lehetett; hogy pl az ősi pulykák poros, szeles vidékeken éltek, és, hogy ne menjen belé az orrukba/csőrükbe a por?



2019. dec. 18. 19:53
 1/7 A kérdező kommentje:
*Vagy ez pl ugyanaz, mint a csirkéknek a taraja?
2019. dec. 18. 19:56
 2/7 A kérdező kommentje:
Most, ahogy rákerestem, van ilyen "alsó taréjuk" pl a csirkéknek, meg a pulykának a nyakán is van ilyen lebeny.
2019. dec. 18. 19:57
 3/7 A kérdező kommentje:
*A taréjt sem tudom, pontosan milyen funkciót lát el, ötleteim lennének róla:) Pl a hűtés, árnyék, vagy pl ilyen szélirány-érzékelés, tájékozódás, vagy pl ha neadjisten megtámadja valamilyen ragadozó, akkor pl letörik, mint a gyík farka, és növeszt újat...
2019. dec. 18. 19:58
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Khmm...pont mint a fiúknál. Nyugalmi állapotban pici, izgalmi állapotban megnyúlik. A homloknyúlvány funkciója a férfiasság mutogatása. A hímek rivalizásánál van szerepe (felfújják magukat, nagyobbnak akarnak tűnni, nagyobb nyúlvánnyal), illetve a tojók lenyűgözése a célja. Tehát nem állandó jelleggel lóg az orruknál, csak mikor felfújják magukat. A tojóknak is van, de nekik nem nyúlik meg.
2019. dec. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm,ment a zöld.
2019. dec. 18. 20:37
 6/7 anonim ***** válasza:
61%
csak szép
2019. dec. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, erre is ment a zöld. :)
2019. dec. 19. 10:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!