Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mit csináljak, ha félek...

Mit csináljak, ha félek kiengedni a hullámos papagájomat a kalitkájából?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 2 éve kaptam egy hullámos papagájt. Állatkereskedésből hoztuk, szóval nem volt szelíd amikor megkaptam. Körülbelül egy hónap alatt a kezemhez is szokott, szóval megpróbáltam őt kiengedni. Ráült az ujjamra és kiemeltem a kalitkából. Szegény mindennek nekiszállt, a Tv-nek, a falnak és végül beesett az íróasztalom mögé.Nagyon megijedt, alig tudtuk elkapni. Ez az incidens után megint félt a kezemtől, úgyhogy újra kellett kezdenem az egész kézhez szoktatós dolgot. Ez kb másfél éve történt, azóta visszaszokotta kezemhez, de egyszerűen nem merem őt kiengedni, nehogy baja essen, de tudom, hogy kéne neki több tér a kalitkán kívül. Mit csináljak? Ötletek?

2020. ápr. 22. 12:55
 1/6 anonim ***** válasza:
72%

Ha nem adsz rá lehetőséget, hogy repüljön, akkor az rá megy az egészségére, elsorvadnak az izmai, gyenge lesz az immunrendszere stb. 2 év alatt lehet, hogy sikerült is tönkre tenned...

Azért ment neki mindennek, mert szerencsétlen nem tud repülni!

Az óvintézkedéseket meg kell tenni, ajtó-ablak bezár stb. Nehogymár magyarázni kelljen ezt is. Volt rá 2 teljes éved, hogy utána olvass a papagáj tartás minden egyes részletének.

Engedd ki szerencsétlent, muszáj mozognia és figyelj rá! Aztán vegyél mellé egy párt, mert papagájt egyedül nem tartunk!!!

De én javaslom, hogy keress neki egy olyan gazdát, aki nem dísznek tartaná, akit néha levesz a polcról...

2020. ápr. 22. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ne vedd ki a kalitkabol. Csak nyisd ki az ajtot, kijon majd magatol, es a sajat tempojaban felfedezi, mi van a kalitkan kivul. Nyilvan osszevissza repkedett, mert addig a racsok mogott biztonsagban erezte magat, es megijedt, hogy hirtelen eltuntek.
2020. ápr. 22. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Minek vennéd ki?
2020. ápr. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 drfauna ***** válasza:
100%
Kedves utolsó! Azért venné ki, mert a papagájnak szüksége van a repülésre, máskülönben a szárnyizmai elgyengülnek, elsorvadnak, és ez kihatna az egész kicsike kis immunrendszerére.
2020. ápr. 22. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi,a válszokat. Nyilván mielőtt legelöszőr kiengedtem, megtettem az óvintézkedéseket, és igen nagyon sokat olvastam utána a témának, és tudom, hogy ki kellett volna engednem, csak féltem hogy ténylegesen valami baja esik...
2020. ápr. 22. 16:38
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha nekirepül valaminek, túléli. Ha bezárva tartod, ráadásul egyedül, akkor meghal! Kétlem, hogy ez ne lenne leírva millió oldalon...Óvni akartad, de helyette miattad szenved.
2020. ápr. 22. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!