Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Kissándor papagájnak a magkeve...

Kissándor papagájnak a magkeverékből menyit kell adni naponta? Vagy folyamatosan legyen előtte és csak annyit eszik amennyire szüksége van?

Figyelt kérdés
Pár nap és kissándor érkezik a családba. Első nagyobb madaram lesz. Sokat olvastam utána de erre nem kaptam választ. Mielőtt valaki leszidna tudom ,hogy a kissanyik étrendjének csak 20-30% a magkeverék a többi gyümölcs, zöldség stb. A magkeverék ami beszerzésre került a Versele-Laga Prestige madáreledel óriáspapagájoknak amit a tenyésztő ajánlott. Előre is köszönöm a segítséget.

2020. ápr. 25. 11:04
 1/4 anonim ***** válasza:
39%
Természetesen mindig legyen előtte kaja. Lakásban lesz? Jól meggondoltad? Egyedül nem tarthatóak, úgyhogy kell mellé egy fajtárs.
2020. ápr. 25. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szép nagy kertes ház falun plusz 2 hatalmas földművelő hely a falu végében szóval sok sok bio zöldsége és gyümölcse lesz. Tudok arról hogy kell egy társ neki de addig hogyan míg azt sem tudom hím vagy nőstény? Ha majd ivarérettség közelében lesz kap társat és egyébként is úgy tudom nem jó ha a társ ugyanabból a fészekből jön mint ő maga ezt a tenyésztő akitől lesz mondata és hogy ebbe se lehessen belekötni zárt gyűrűs madárka lesz tenyésztőtől addig is ne aggódj minden nap átlagosan csak 2-3 órát lesz egyedül és nem csak a vírushelyzet miatt hanem egyébként is. Igen odabent lesz tartva egy 1m x 0.5m kalitkában egyenlőre de abból is fog nagyobbat kapni,viszont készül a kinti röpde neki addig a házban szabadon repülés biztosított lesz. 27 éves vagyok és nem 10en éves tudatlan aki át sem gondolja azt hogy ez a fajta madárka hosszú életű lesz és örök életében gondoskodni kell az igényeiről arról pedig nem tehetek ,hogy nem sok leírást találtam ami részletes bezzeg a tenyésztéséhez találtam részletes leírást de én nem tenyészteni akarom. A magkeverékről meg azért kérdeztem mert úgy tudom és olvastam ha sokat kap elhízáshoz és máj problémákhoz vezethet ,de ha mindig van előtte akkor ezt hogyan előzzem meg? Szóval még mindig azt kérdezem napi hány gramm vagy evőkanál vagy bármilyen mértékegységnyi az ideális egy ilyen madárkának? Kérlek olyan válaszoljon aki ért is hozzá. Köszönöm.
2020. ápr. 25. 12:06
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Hamar ki fogod tapasztalni, hogy mennyit eszik meg a magkeverékből. Ha mindig van előtte zöldség/gyümölcs, úgyis először azt eszi. Nálam mindig van előttük mag, hogy bármikor tudjanak enni, de azért nem korlátlan mennyiségben, egy kevéssel többet adok mint az átlag napi fogyasztás.

Van aki a pelletált eledelt jobban szereti, ez is egy út. Kevésbé tud válogatni, kevesebb a szemét meg amit kiszórnak a tálból, mert földről biztos nem fogja felenni. A pelletet pontosabban kimérve szokták adni nekik. Én nem próbáltam átszoktatni, jobban szeretem a természetesebb etetést, de kinek mi.

Másfelől szörnyen válogatósak, mind magokban mind zöldség/gyümölcs terén. Sőtt, van hogy egyik nap megeszi, következőn nem...

2020. ápr. 25. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget. Ment a zöld kéz :-)
2020. ápr. 25. 12:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!