Kezdőoldal » Állatok » Madarak » S.OS.Hullamos papagaj tartasa?

S.OS.Hullamos papagaj tartasa?

Figyelt kérdés

Szoval...szeretnek hullamos papagajt tartani, viszont lenne par kerdesem. Inkabb tojo es him vagy 2 him? Milyen jatekok kellenek nekik? Mi legyen meg a kalitkaban? Hany fokig lehetnek kint? Milyen gyumolcsoket, zoldsegeket adhatok majd nekik? Zebrapintynek valo magkeverek adhato nekik? (voltak zebrapintyeim, csak megdoglottek es megmaradt a mag) 100cm x 50cm x 50cm kalitka eleg nekik? Honnan vegyem oket? (imean tenyesztotol,vagy valahonnan mashonnan?)


Egyelore ennyi, majd ha meg valami eszembe jut, leirom...



2020. júl. 11. 20:31
 1/8 anonim ***** válasza:
94%
Tojó és hím. Hinta, létra, golyó (kaját kell bele rakni), házilag mászkálós, rághatós ágak, fűzfából kör stb. 2 etető, 1 itató, 1 lágyeleséges etető, homoknak tál, ha nem a kalitka aljára akarod szórni, szépia, fa (ág) ülőrudak. Gyümölcsből és zöldségből sok félét lehet adni, tudok ajánlani egy Fb csoportot, ott minden le van írva. Hullámosoknak való magkeverék kell. A kalitka mérete jó, de emellett mindennapos, több órás reptetésre van szükségük. Mindenképpen tenyésztőtől. Az Fb csoportban tenyésztőt és hullámost is találsz, a standardtól a rainbow-ig, mindenfélét. Ha érdekel, írj privátot.
2020. júl. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Mi allatkereskedesbe vettuk. nem vagyok szakértő.. de Tojó es hím. Legyen nekik a ketrecre fel csatlakoztatva egy külön kis helyiség ahol parozhatnak. A mienknek szükségük volt ra. A tükröt szeretik, nem ismetlem az előző válaszolot, o kb mindent leírt:) azt írom le amit szerintem kihagyott. Nálunk igazabol mindig kint vannak szinte, sokszor ha nincs nyitva az ablak csak nyitva hagyjuk a ketrecet, es akkor mennek ki be mikor szeretnének. Sokat repkednek a hazban.
2020. júl. 24. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
45%
#2 "Párzó helyiség" baromira felesleges, nem is értem, hogy ezt hogy gondoltad?! A tükör meg tilos!
2020. júl. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

2es vagyok, nemtudom hogy hívjak, nem nekem van hanem tesomnak, en mar néha kifejezetten rosszul vagyok toluk😂csak leírtam amit látok, es nekünk kellett ra külön helység. 😀de csak egy ilyen kis műanyag doboz amit a ketrec oldalához csatoltunk.

Miert tilos? Nekünk mikor meghalt a tojó, nagyon egyedül erezte magát a hím, es kapott egy tükröt. Nagyon szerette, mar évek óta ott van neki. Ha tilos miert árulják allatkereskedesben?

Bocsi egyébként tenyleg nem vagyok nagy szakértő, mint azt írtam is mar az elején, de egy hullámos papagáj tartása nem túl bonyolult😀

2020. júl. 27. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

#4 Az odu ponthogy a fészekrakási, párzási ösztönt idézi elő. Teljesen normális, ha párzanak, de az odu felrakásával akár folyamatos tojásrakás is lehet a vége, ami a tojó kimerültségéhez, halálához vezet.

A tükör viselkedés problémákat eredményez. Egyedül nem tartunk papagájt, mert a tükörképét fogja párjának tekinteti, etetni, ahhoz fog "beszélni". Konkrétan beleőrülhet. Te sem éreznéd jól magad, ha csak a tükörképeddel tudnál kommunikálni. A kereskedések nem értenek hozzá, ők csak árulnak. Kalikában hullámosnak kb 1 méter hosszú a minimális. Kereskedésben ekkora kalitkát nem találsz.

Valóban nem bonyolult a tartásuk, viszont a mai világban, mikor előtted az internet tárháza, könnyen utána lehet olvasni a tartásnak.

2020. júl. 27. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
mindenkinek koszi a valaszt, mar talaltam tenyesztot akitol vehetek
2020. júl. 29. 15:05
 7/8 anonim ***** válasza:
Mindegy honnan veszed, én vettem tenyésztőtől is és kereskedésben is. Ez a kalitka amit leirtál elég kicsi nekik. A tüköt tényleg nem jó semmilyen madárnak, de ezt a boltban nem tudják. Mindenképp legyen játék, csengő v bármi, nagyon játékos, szinte bármivel eljátszik. A huzatra érzékenyek. Semmiképp se tartsd egyedül, legyen párja. Csőrkoptató legyen. Én a magok mellett rendszeresen adtam reszelt répát, almát, főttojást, salátát és friss vizet. Nyáron hagytam pancsolni. Amikor már kézre szállt a kalitkában,kiengedtem repkedni a szobában, ügyeltem arra hogy az ablakok zárva legyenek! Fontos hogy repulhessen. Sokat beszéltem hozzá. Csak akkor tarts, ha sok időd van rájuk, nagyon igénylik a társaságot. Nekem a 2 lány marta egymást, a 2 hím nem. Volt fiu és lány is, de nem párosodtak. De talán nem is kell.
2021. márc. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
koszi, mar kb. fel eve megvannak, imadom oket, tenyesztotol vettem. kb egesz nap kint vannak, a kalitkaba csak enni es aludni jarnak be, van rengeteg jatekuk, imadjak oket. kezhez szoktatni sajnos nem tudtam egyiket se. vegul egy himet es egy tojot vettem
2021. márc. 15. 18:13

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!