Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Honnan vegyek jatekokat a...

Honnan vegyek jatekokat a hullamos papagajaimnak?

Figyelt kérdés
mar van egy par jatekuk, de meg szeretnek...viszont nm nagyon talalok jokat. Ti honnan veszitek? lecci irjatok otleteket

2020. okt. 16. 19:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
67%
Auchanba láttam már, ezenkívül állatboltokban találsz. Viszont a Fressnapf meg ilyenek baromira túlárazottak. Neten érdemes körülnézni, ott viszont lehet a szállítás nagyon drága.
2020. okt. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
42%
Aliexpress
2020. okt. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ilyesmiert pénzt kiadni... Egy kis fantaziaval találsz otthon olyan kis vackokat, akikkel nagyon is jól eljatszhatnak, és amik nem is veszélyesek rajuk.
2020. okt. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ne vegyél, csinálj. A bolti játékok általában veszélyesek. Max hintát szabad venni, létrát, meg olyan kis "bigyót", amibe kaját kell rakni és elszórakozik vele, amíg kiszedi. Kb ennyi. A szálas, cérnás, köteles dolgok megakadhatnak a begyében, belében és halálhoz vezethet. Csinálj mászókát faágakból, fűzfát pl körbe tekerve imádják. Neten találsz még csomó dolgot.
2020. okt. 16. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Mar csinaltam egy parat, viszont regebb, ezert mar szetszedtek. Van egy jatekuk amit meg boltbol vettem, amikor vettem a madarakat, annak a vegen van fonal, azt szoktak "ragni", viszont nm nyelik le, mar megfigyeltem...krepppapirt is kotottem a kalitka oldalara, azzal is szorakoznak...viszont kene meg egy par, mert eleg ures a kalit es amikor kiengedem oket, van egy fa ahova ulni szoktak...oda is szeretnek vm jatekot, h ott se unatkozzanak, viszont nincs, az allatkereskedesekben elegge dragak, onnan nm akarok sokat venni.


csinalnek ilyen "ℎ𝑜𝑚𝑒𝑚𝑎𝑑𝑒" dolgokat, csak nincs otletem...


ha tudtok, linkelhettek vm oldalt, vagy kepeket

2020. okt. 17. 13:02
 6/13 anonim ***** válasza:

Nekem nimfáim vannak, ők csináltak maguknak hintát. :-D

Egy sarok van nekik elkerítve szobai röpdének. A tapéta tetején bordűrcsíknak széles textil szalag lett felragasztva, ők meg valahogy leoperálták onnan, és most hintaként lóg le a röpdén belül az a rész, a röpde két sarka meg tartja, nagyon szeretik. Nekem nem jutott volna eszembe magamtól, feltalálták magukat. Amúgy nem szedik szét, nem eszik, csak rárepülnek és hintáznak, nem is akadnak bele, ahhoz képest, hogy Kínából rendeltem, nagyon jó minőségű. :-) Bocsi az offért, csak gondoltam, elmesélem, hogy az én papeszaim hogyan csináltak maguknak játékot.


Esetleg írd be keresőbe, hogy "home made parrot toy", ki fog dobni sok találatot.

2020. okt. 20. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Koszi



meg irhattok

2020. okt. 20. 23:27
 8/13 anonim ***** válasza:

Nekem is volt régen hullámos papagájom, és a rúd fölé akasztottam egy kis könnyű csengőt, amit nagyon szeretett megszólaltatni, sőt, éjszaka úgy aludt, hogy aládugta a fejét, mintha az lenne a sapkája.

Volt egy pici (2 cm-es) műanyag Donald kacsája, azt folyton az itatójába tette, ennek nem tudom, hogy mi volt a magyarázata, de ha kivettük, már borzolta a fején a tollat, hogy újra beletehesse.

Volt egy pici tükre is, fél napokat átduruzsolt úgy, hogy a csőrét hozzányomta.


A papírral nagyon szeretnek játszani, de a következő videó elég érdekes:

https://www.youtube.com/watch?v=F4me8s7x96I


Egy férfi készített egy kis kuckót, amiben úgy tűnik, hogy nagyon jól érzi magát a papagája:

https://www.youtube.com/watch?v=jaARSS0xY4Y

Van egy másik is:

https://www.youtube.com/watch?v=2MBEKfdUMCA


Itt egy hintát készítenek több madár részére:

https://www.youtube.com/watch?v=Ygg-CNru13E


Fürdeni is nagyon szeretnek:

https://www.youtube.com/watch?v=TtTIji6Kzxg


De ha adsz nekik egy üres WC-papír gurigát, azzal is nagyon jó elvannak. Kereshetsz áttetsző műanyag hengert, amibe épp beleférnek, és ebbe belebújva hempereghetnek. Filclabdával is szeretnek játszani.

2020. okt. 29. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

#8 Ne haragudj, hogy reagálok a válaszodra, tényleg ne sértődj meg, de talán te is tanulsz belőle.

Csengőt nem tanácsos betenni a kalitkába, mert egyrészt fémmérgezést okozhat, másrészt viselkedésbeli problémákhoz vetethet.

Műanyag figurát sem teszünk a kalitkába, viselkedésbeli problémák mellett agressziót, illetve szétrágva begy- és bélelzáródást okozhat. Egyedül tartottad, magányos volt, ezért rakosgatta a figurát.

A tükör azért tilos, mert szerencsétlen egy másik madarat lát benne, udvarol neki, eteti, "beszél" hozzá. Konkrétan bele tudnak bolondulni a magányba, depresszióba. Társas állatok lévén egyedül nem tarthatók. Képzeld magad a helyébe, csak a tükörben látsz másik ember, az is te vagy. Nincs testbeszéd, nincs viszonzott szeretet, akármi. Csak te, meg a tükörképed.

Az első videón egy törpe papagáj gyűjti a tollai közé a papírt. Ösztön, fészekrakáshoz gyűjti, nem játékból.

Második videó : Bár ötletesnek tűnik, de tilos ragasztót használni madár játékhoz, mert méreg.

Harmadik videó : szintén ragasztó, az anyag is olyan (filc, ha jól látom), ami gondot okozhat és a kuckót odunak fogják használni, ami több okból is problémát okoz.

Negyedik videó : Az első hinta jó, de kizárólag rozsdamentés acélból szabad csinálni. A második hintánál a madzagot ha szét rágja a madár, begy- és bélelzáródást okoz.

Ötödik videó : ötletes, de kizárólag felügyelet mellett lehetnek így, mivel szabadon van a vezeték, amit lazán elrágnak.

Sajnos nagyon sok ezekhez hasonló videó van. Ötletelni, alkotni lehet, csak fontos, hogy tudjuk miből szabad és miből nem.

2020. okt. 29. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nem bántódtam meg. Amikor papagájom volt, 10 éves voltam, minden játékát a szüleim vették neki, én meg nem tudtam, hogy mi árt neki, és mi nem, de ha mondtam volna, se hallgattak volna rám. A műanyag kacsa kemény műanyag volt egyébként, de akkor ez sem volt szerencsés ezek szerint.

Kár, hogy akik felteszik ezeket a videókat, nem tudják, hogy mennyi minden árthat ill. célszerűtlen a madárnak. Jó, hogy írtál, mert enélkül lehet, hogy páran megcsináltak volna néhány dolgot a látottak mintájára.

2020. okt. 29. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!