Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Vajon milyen zenét hallgathatn...

Vajon milyen zenét hallgathatnak szívesen a fakopáncsok, harkályok?

Figyelt kérdés

(nem hibbantam meg)

Mentettem már galambokat, ők a romantikusokat kedvelték, pl.Schumann á-moll zongoraversenyt nagyon, Chopint.

A varjúfélék inkább kicsit pörgősebbet, erősebbet kedveltek, Beethoven, Rachmaninov, Bartók, de élvezték a jazzt is kifejezetten.

Az énekesmadaraknak mindegy volt kb, de talán inkább klasszikus, Mozart, vagy barokk. De úgy emlékszem Bach mindnek bejött.

Fakopánccsal még nem volt dolgom:) Vajon ők is vmi ritmusosat szeretnének? Vagy nyugisabbat? Marimba/xilofondarabot?

(hangszeres zenész vagyok, gyakorolnom kellett közben)



2021. jún. 18. 16:26
 1/10 anonim ***** válasza:

Nekem ez a része gyanús a kérdésnek:


"(nem hibbantam meg)"

2021. jún. 18. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ha valaki hozzá tud szólni a kérdésre válaszolva, azt szívesen várom, de az előzőhöz hasonló benyögésekre nem fogok reagálni.
2021. jún. 18. 18:29
 3/10 anonim ***** válasza:
Már megtetted.
2021. jún. 18. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem hibbantál meg? Szerintem inkább de. 😁
2021. jún. 18. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Valószínűleg hardcore/gabber stílusban utaznak.
2021. jún. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Csak az erdekelne,hogy pl a “a galambok azt szerettek” Ezt honnan tudod?! Elmondtak neked?

Ok,nem hibbantal meg csak ertessz a madarak nyelven :)

2021. jún. 18. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

6#

Amíg lábadoztak nálam (a galambokat kérdezted), addig meg tudtam figyelni: Schumann darabokat játszva kivételesen nyugodtaknak tűntek, volt egy konkrét galamb, aki amíg a Shumann zongoraverseny szólt, előjött a helyéről, közel állt a zongorához, nézte figyelmesen, majd visszabattyogott a helyére. Például. Az egyik csókának pl. volt egy kedvenc része, olyankor mindig kiáltott egyet.

Aki se nem zenész, se nem foglalkozott a madarakkal, nem egy érzékeny ember (finoman szólva), az természetesen nem értheti ezt, csak hülyének néz, de ez inkább őt minősíti.

2021. jún. 18. 19:42
 8/10 anonim ***** válasza:
Ja, mert csak az lehet érzékeny, aki madarakat buzerál, aki virágokat gondoz, az nem.
2021. jún. 18. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Az érzékenység független attól, hogy mivel foglalkozik az ember. Ha azt mondod, minden reggel az orchideáddal teázol, beszélgetsz vele, és ettől szebb a növényed, elhiszem, nem hülyézlek le. Komolyan, nem tudom, mi volt a fejemben, mikor ezt ide kiírtam, egy pillanatra megfeledkeztem arról, hogy hol élek. Elnézéseteket kérem ezért a mulasztásért, legközelebb odafigyelek, hogy itt fantáziátlan, földhözragadt, materialista (rossz értelemben véve) parasztok szintjén maradjak.
2021. jún. 18. 19:53
 10/10 anonim ***** válasza:

Te tényleg meghibbantál, ha a virág gondozás alatt ezt érted.


De akkor megközelítem másképp: ornitológus vagy, hogy ilyen biztosan állítod, hogy a felsorolt madárfajok zenei ízlése az, amit leírtál?

2021. jún. 18. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!