Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Kismadár terjeszthet valamilye...

Kismadár terjeszthet valamilyen komoly betegséget?

Figyelt kérdés
Behoztunk az udvarról egy pici madarat, szeme sincs még nyitva, nem mindenhol tollas. Próbáltuk fecskendővel itatgatni, egy kicsi sikerült is. Majd később teljesen kiment a fejből, és ugxanaz a fecskendő a számhoz ért. Lesz bajom?

2021. jún. 24. 20:32
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán. Persze minden vadonélő állat terjeszthet valamit. Nem kell feltétlen rémeket látni🙂
2021. jún. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
26%
Szalmonella, liszteriózis, chlamydia, e-coli.
2021. jún. 24. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
39%

Neked nem lesz bajod, viszont a madarat valószínüleg kinyírtad. Az itatás egy részét félrenyeli, a víz a tüdejében pang, tüdőgyulladást okoz.

Itatni nem kell, etetni kell, illetve fotót csinálni róla, elküldeni egy madármentő állomásnak, ahol tanácsot tudnak adni, hogy mi az és mit kapjon, elsősegélynek a főtt tojás mindennek ok, de csak max 1 napig.

2# liszterózis WTF!? miért nem írtad már rögtön oda a HIV-et, maláriát, botulizmust? látszik, hogy panelben laksz és ilyesztget a nagymamád, szomszédnéni.

(amúgy csak a szalmonella és a chlamydia

2021. jún. 26. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
73%

A 2-es vagyok!


3-as!


Ne csinálj hülyét saját magadból!


5000db tojótyúkot tartok, pontosan tudom, hogy milyen zoonózisok ellen kötelező védekeznem! És köztük van a liszteriózis is!



[link]



A személyeskedésedre inkább nem válaszolok, az eszedhez értem!

2021. jún. 26. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
52%
Istenem minden állat fertőz ne egyél gyümölcsöt a fáról mert mind megöl nem kell mindentől fosni
2021. jún. 27. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
52%
Nem lesz attól a kismadártól semmi bajod mamám is sok kismadarat fogadotbe az ujjamról ettetem őket plusz egy kiskacsás is felneveltünk ő is csipkete az ujjam és még itt vagyok pedig nem rohantam kezét mosni utána
2021. jún. 27. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

"Istenem minden állat fertőz ne egyél gyümölcsöt a fáról mert mind megöl nem kell mindentől fosni"


Maradtál volna csendben

2021. jún. 28. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
0%
Már adnál te de örökle😊
2021. júl. 3. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Először tanulj meg írni, majd utána beszélünk xd
2021. júl. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!