Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan kell beüzemelni a...

Hogyan kell beüzemelni a keltetőt?

Figyelt kérdés
Most kaptam meg de nem tudom hogy kell használni 100 darabos kör alakú hungarocell keltető
2008. dec. 10. 19:11
 1/3 anonim ***** válasza:
69%

igazábol ha csirkét akarsz keltetni most nem érdemes sok tojás nem lesz fias. azt tavasszal és nyáron érdemes mikor sok a fias tojás. mondjuk ha ma raknád be a fias tojásokat piont szilveszter napján kelnének. :)

mert ugye 21 nap a keltetés.

apukám keltet, és azt tudom hogy le kell mosnia a tojásokat, meg meg van hogyan kell forgatni öket.

2008. dec. 10. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

1-2 nappal előtte érdemes beindítani, hogy be tudd állítani a megfelelő hőmérsékletet - legalábbis, ha olyan van Neked, mint nekem (ovolux talán?)

Fel kell tölteni a víztartályt alul, és folyamatosan ellenőrizni.

Ha már nem ingadozik a hó, mehetnek bele a tojások.

Valóban le lehet mosni a tojásokat, de csak óvatosan az ilyesmivel. Azt mondják - a haszn. utasításban is, hogy a fertőzésveszély miatt ne tegyél koszos tojást bele, de azt kell mondjam, nekem még nem volt ebből fakadóan semmi problémám. (nyilván nem a kérgesen rászáradt trágyáról beszélek) :)

A keltetés szerintem is cseppet korai még - már ha nem zárt helyen akarod tartani őket.Legkorábban februárt mondanám (elejét).

2008. dec. 15. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A KELTETŐGÉPET FRISS LEVEGŐJŰ,NAPSUGÁRZÁSTÓL MENTES HELYEN 16-24 C HŐMÉRSÉKLETŰHELYSÉBEN ÜZEMELTESSÜK.A kerek gépnél a legbelső egy-két viztartó csatornát töltsük fel vizzel.Dugjuk be a hálózati csatlakozót, Kb 2 óra mulva beáll a a megfelelő hőmérséklet.ELLENŐRIZD HŐMÉRŐVEL VAGY LÁZMÉRŐVEL EZ 37,8 38 C FOK KELL HOGY LEGYEN.Ha a hőmérséklet beállt tegyü bele a tojásokat, előzőleg jelöljük meg a forgatáshoz,tegyük rá a felső részt.Tojásokkal a felfűtés 4-5 óráig is eltart.Reggel este fé fordulattal óvatosan forgassuk a tojásokat.Ellenőrizzük időként a hőmérsékletet és pótoljuk az elpárolgó vizet.Az utolsó 3 napban már nem kell forgatni.Keltetéshez 10 napnál frissebb 10 20 c tárolt tojásokat használju..Tiszta legyen a tojás, szennyezett sérült repedt tojást keltetésre ne használjuk.A páratartalom, lámpázás stb már megirtam, nézz utánna.
2009. febr. 22. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!