Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Ő milyen fajta madár?

Ő milyen fajta madár?

Figyelt kérdés

[link]


Lehet ilyet kapni valahol?

Aki ért hozzá estleg leírná hogy lehet tanitani egy madarat?



#ismeretlen madár #madár tanitás
2021. nov. 6. 16:15
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
15%

Nincs jelentsége!

Mindenki tudja, hogy a Varj a Varjú.

A sokkal nagyobb probléma, hogy a Varjúról alig tudnak az átlag emberek akármit.

Ettől még nemesebb állat mert akárhogyan hívod ugyan arra gondolunk és a világon mindenütt ott vannak kivéve az Antarktiszon nem mert nincs olyan kaja amivel fenttarthatnák a populációjukat!


Szúrja a szemed :) Nem zavar!! szokj le, hogy más "hibái" zavarnak ez az én dolgom! Ha én együtt tudok vele élni akkor menjen már neked is vagy szakadj meg!

2021. nov. 6. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
86%
#11 Nem értem a kiakadásod okát. "Mindenki tudja, hogy a Varj a Varjú." Szerintem meg mindenki tudja, hogy varjú és nem varj. 🤷‍♀️
2021. nov. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
0%

Ez a Varjú elnevezés a nyelvújítóknak köszönhető, vidéken sok helyen még mai napig Varj és Varjaknak hívják a madarat/ madarakat.

Részemről nincs jelentősége Varj vagy Varjú, így akit zavar az magában keresse a hibát, s ne bennem avgy ababn aki Varj -nak nevezi a madarat.

Koroktól függ, hogy mit hogyan hívunk, a múltat elfelejteni/ eltörölni hiba, de elfogadóm a Varjú elnevezést. Nincs azzal semmi baj, szebben is hangzik a Varjú mint a Varj.


Nincs jelentősége!

2021. nov. 6. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
83%

Nekem az még az érdekes a varjas válaszban, hogy: "... SAS,... Papagáj még csak a listán sincs."

A sas egyrészt igen tág fogalom, másrészt egyáltalán nem kiemelkedően okos madarak, nagyjából középszinten vannak a többi madár között.

Azt meg nem tudom, hogy honnan szedted, hogy a papagájok nem intelligensek. Persze nem minden faj kiemelkedően okos, de ott van például a jákópapagáj, amely fajnak egyik egyedét a világ egyik legokosabb állataként tartották számon:

[link]

Szerintem ez azért nincs olyan sokkal a varjú alatt.

Egyébként bárhol rákeresel a legokosabb madárfajokra, a varjakat rögtön a papagájok és kakaduk követik, tehát nem tudom honnan szedted, hogy annyira alacsony lenne az intelligenciájuk.

Más téma, de ha a "varj" szót a régi írásmód szerint írtad, akkor a dolmányos varjú nem szintén "dolmányos varj" kéne hogy legyen?


Az eredeti kérdésre már előttem írtak hasznos választ, úgyhogy abban sajnos már nem nagyon tudok többet segíteni, de a tanítást tényleg nem befolyásolja, hogy egyedül van-e a madár, vagy nem.


By:Macavity

2021. nov. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
68%

Az a papagáj amiről említést teszel azt azért tartották olyan okosnak mert volt vagy 25 -30 év arra, hogy megfigyeljék és ez alatt sok hozzáértő vált az elhivatottjává. Míg a Varjúkat csak ideiglenesen lehet tesztelni ugyanis ha bezárva tartják ezt a "vad" madarat akkor elbutul stressz miatt. A Varjú nem olyan mint a Farkas vagy más - más állatok, hogy el van egyedül vagy bezárva más Varjúkkal egy kalitkában mint a papagáj vagy a Delfin a medencében.

Varjúnak az élete a természet, közösség ott tud kibontakozni az ő képességei.

Az ember sem tesztelhető a végleteiig ha be van zárva egy szobába.


Ezeket a vadmadarakat nem lehet tesztelni, egy egész emberi élet is kevés hozzá mert nem lehet úgy domesztikálni, hogy megmaradjon a jellegzetes probléma, agresszív megoldó képességük a kajához, pozíció jutáshoz, .... van ilyen, hogy emberek felnevelik de az már kedvencként fog működni onnantól kezdve s nem ragadozóként aki az élete árán akár olyan dolgokat is megtesz amiket a Farkasok vagy a Husky kutyák egymásért, ezek nagyon elvont témák, nem is értik az papagáj szakértők.



Vagy 8 - 10 éve voltam madár "szakértő" olyan fórumokat olvastam ahová olyan emberek írtak HAVONTA EGYSZER 8 - 10 A/4 oldalnyit akik egész életüket 1 fajta madár megfigyelésére áldozták fel. Talán ez rettentett el, de amig erre nem jöttem rá egyre csak bővült a tudásom az ő ismereteik által, amit alátámasztottak különféle kísérletekkel amilt rögzítettek hangként, videóformában.


Én olyan felvételeket is láttam Varjakról, hogy azt ha leírnám hülyének néznétek, de volt olyan amikor a macska kifogott egy halat a vízből és egy már embert ismerő varjút oda küldött az ő "megfigyelője" és nem birkózott meg a macskával hosszú percekig.(varjú ismert különféle jeleket, fényeket, hangokat amit követett mert az alapján kapott ételt azon felül amit magától is szerzet, így nem mindig volt biztos, hogy észreveszi a fényt vagy ha igen akkor érdekli is) Aztán felment a madár egy magaslatra károgott párat s ezzel oda hívott másik 2 Varjút és közös erővel elzavarták a macskát, és rengeteg ilyen probléma megoldó felvételem van archiválva a régi szép időkből. Ezek a Varjuk egyszerűen olyan állatok, hogy embereket múlnak felül.

Ezek a VHS felvételek nem összevágott anyagok abban az időben még nem voltak ilyen photoshop meg társai, hogy így húzzák le lükebokákat, nem ez volt a céljuk.


Amiket az előző hosszabb üzenetben írtam azokat emlékezetből írtam le, lehet tévedek és ott van a papagáj a top 5 -ben.


Szerintem aki ráfekszik a Varjú témára kicsit jobban az hamar rájön, hogy nehezebb náluk komplexebb probléma megoldót találni.


Azért mert akkor annak nem az volt a neve, hogy Dolmányos Varjú hanem Roystoni Varj/ Varjú.


SAS -t emlékezetből írtam, hogy okos, talán azért mert nagyon agresszív és minden élőlény ami kimagaslóan agresszív ahhoz kéz a kézben jár a kimagaslóan magas intelligencia. Buta élőlények nem agresszívak, sokkal inkább félősek azért is kicsik, ...

2021. nov. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
51%
2021. nov. 8. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!