Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Miért kell itthon a papagájt...

Miért kell itthon a papagájt párban tartani? Máshol miért nem? Kinek van igaza?

Figyelt kérdés
Én megszoktam, hogy külföldön mindig jobban tartják az állatokat (itt most az olyan országokra gondolok ahol angolul beszélnek mert angolul tudok) ezért mindig angolul nézek utánuk, hogy hogyan is kell tartani őket, mert ott előre haladottabb a tartásuk, régebb óta tartják őket. A papagájjal viszont eléggé meglepődtem mikor utána néztem. Ott mindenki egyedül tartja őket és ha párban is akkor is az embert tekintik a flock-juknak (nem jut eszembe a magyar neve bocsánat, valamilyen csorda vagy család) nem a másik madarat, ott ez a természetes. Sőt ha másik madárral is szeretnék tartani akkor is úgy csinálják, hogy előtte az embert szeresse a legjobban. Míg itthon ez beteges viselkedésként van leírva és állatkínzásnak. Én is elgondolkodtam, hogy kinek van igaza. Hozzuk fel pl a kutyákat. (Tudom, hogy nem ugyanaz a kettő csak példa) Őket is azért lehet egyedül tartani mert az embert képesek a falkájuk tagjának tekinteni és szeretni. Akkor a papagájt miért nem lehet? Ha ő is képes téged a flock-jának tekinteni és kötődni hozzád, szeretni téged. És azzal jönnek az emberek, hogy azért mert nem vagy egész nap a papagáj mellett és nem vagy papagáj. De a kutya mellett sem vagy egész nap és nem vagy kutya. A nyulakat és tengerimalacokat megértem miért kell párban tartani, mert ők nem tudnak téged a csapatuknak/ családjuknak tekinteni. Illetve hiába lett a kutya háziasítva és a papagáj nem ugyanúgy meg vannak az ösztöneik. És a nyulak is háziasítottak de nekik is kell pár. De ha pl. a papagájod téged tekint a flock-jának akkor is kell neki másik papagáj? Mert én úgy vettem észre, hogy akkor nem fogja érdekelni csak veled akar lenni. És hiába a kutya nem papagáj, akkor is érdekes, hogy akkor a papagájt miért kell itthon párban tartani vagy a kutyát miért nem. (Itt indokokra gondolok nem csak arra, hogy mert mások) És ott is egészségesek az állatok csak az embert tekintik a flock-juknak nem másik papagájt. Én nem tervezek papagájt venni a közeljövőben csak gondoltam, hogy felteszem a kérdést mert érdekesnek találtam. Én most ezt a kérdést semlegesen kérdezem nem senki pártját fogva és ha lehet ti is így válaszoljatok kérlek, indokokkal és kultúráltan. Köszi ha megosztjátok a véleményeteket!

2022. márc. 27. 10:51
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi Sárkánybébi! Sokat segítettél, így már tisztán átlátom az egészet!
2022. márc. 27. 11:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!