Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Sérült balkáni gerle , hogyan...

Sérült balkáni gerle , hogyan segíthetnék rajta?

Figyelt kérdés

Kb. macska téphette meg, a szárnyán kb. 5cm-es véres folt. Helyi állatmentők, Állatkert, M.M.E. infója szerint nem foglalkoznak ilyesmivel. Egy virágágyás mellé húzódott, jelenleg árnyékban van, de azt mondták, hátha sokkos, tehát még meg se itassam!!!

Ha felhoznám, nem tudok egyebet tenni, mint kivárni, míg elpusztul.

Tud valaki egyéb szervezetről, aki megmentse, ellássa? Mit tegyek?


2022. jún. 30. 09:05
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A XI. kerületben van olyan állatorvos, aki madarakkal is foglalkozik, de az zsebbe nyúlós lesz.
2022. jún. 30. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Rokkantnyugdíjból élek egyedül, egy kutyával, betegen. Sajnos, se pénzem, se egészségem ilyen időben kimozdulni. Ha felhozom a 20fokos lakásba, mit tudok tenni érte? Tényleg még vizet se??? Az átmeneti megoldás lehet, hogy nem itatom DIREKTBE, hanem eléteszem és ő iszik, ha szükségét érzi ? Vagy így is árthatok neki?
2022. jún. 30. 09:29
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Mellé tehetsz vizet, de itatni tényleg szigorúan tilos minden madarat. Érdemes zárt dobozba vagy ketrecbe tenni. És miután megfogtad és dobozba tetted nagyon alaposan moss kezet, nem véletlenül hívják repülő patkánynak a galambot, sok betegséget és parazitát lehet elkapni tőlük.
2022. jún. 30. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Kézmosás megvolt. Betadine mehet, kamillás seblemosás után, vagy inkább ne?

Hogyan jöjjek rá, hogy mérhetem fel pl. azt, hogy azért viselkedik ilyen csöndesen,

mert 1.) nyugodt és jelenleg többet nem tehetek, 2.) mert valóban sokkos,

3.) mert "feladta", és várja a véget ?

Bárki, bármi további tippet, gyakorlatias jó tanácsot ad, megköszönjük szépen.

2022. jún. 30. 10:58
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A seb ha nincs rajta nyű, már jó hír. Betadine-t nem tudom sajnos, szabad-e használni.

Mivel semmit sem tudsz vele most csinálni, hagyd békén egyszerűen, holnapra kiderül.

2022. jún. 30. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
köszönöm
2022. jún. 30. 12:56
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Betadine mehet, kanárinak/pintynek való magkeverék, búza, kukoricadara.

Itatni csak úgy h vízcseppet az ujjhegyen a csórére cseppentjük és akkor benyammogja.

A macskanyálában baktériumok vannak ami ha bekereül a madár véráramába akkor elpusztul.

Nem olyan drága az állatorvos, bár szerintem azóta valószínűleg elpusztult.

2022. júl. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

5. napja lakik nálam. Azt nem tudtam eldönteni, hogy csak a törött, szétcincált szárnytollai miatt áll úgy a szárnya olyan "földönhúzósan", vagy a szárnya is jobban sérült, mint egy egyszerű seb. De repülni (legalábbis a szárnyával csapkodni) már próbált. Szotyola van itthon, azt kapott. Megpucolva, félbetörve: eszi, sőt szereti! Éber, teljesen "képben van", fájdalmat nem mutat. Nem fél a kezemtől, sőt, már a kutyámtól sem.

Tanácsotokat kérem: ha vége szakad a 40C'-os tébolynak,(holnap, holnapután) , vízzel, magokkal együtt kitegyem őt oda, ahol összeszedtem? Vagy várjak még? Itt nincs útban, csak nem tudom, milyen körülmények között gyorsabb a gyógyulása. Macska, varjú bőven akad és nem tudom felmérni, lehet-e esélye, ereje ahhoz, hogy odébbröppenjen, ha fenyegetve érzi magát. Hagyjam az anyatermészetre a továbbiakat, vagy tartsam még itt?

2022. júl. 4. 16:08
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem tud repülni az első éjszaka elkapja egy kisragadozó.
2022. júl. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem tud repülni akkor rokkantnyugdijas ő is.

A szotyola jó, de csak kb.jutalomfalatkent mert olyan szinten teszi tönkre a máját (nagyon nagyon zsíros,olajos), hogy belehal rövidesen. Ezt onnan tudom, hogy én is majdnem elkövettem ezt a hibát de szerencsére idejében leálltam vele. Ezért fontos a magkeverék, minél hamarabb.

Örülök hogy èletben van. A galambok jó társak tudnak lenni.

2022. júl. 5. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!