Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan űzhetem el a harkályt,...

Hogyan űzhetem el a harkályt, aki megtámadta pár hete az egyik fámat?

Figyelt kérdés
Már egy konkrét ág leesett miatta,úgy szétszedte. Számtalanszor elhessegettem, de az édeskevésnek bizonyult.

2022. nov. 8. 09:27
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
A harkály nem "bántja" az egészséges fát. Ha az az ág leesett akkor beteg, korhadt volt, a madár a kártevőket bányászta ki belőle, szóval nem kár érte. Hagyd, hogy tegye a dolgát.
2022. nov. 8. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
19%
Kivágod a fát.
2022. nov. 8. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem a fát támadja, hanem a kéreg alatti rovarokat, lárvákat eszi ki. Azok meg annyira nem jók a fának, csak Te nem veszed észre.
2022. nov. 8. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
96%
A harkálynak az a dolga, hogy rendbe tegye a fákat. Általános iskolai tananyag:)
2022. nov. 8. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
92%
A harkály karban tartja a fát. A kártevőket eszi ki belőle. Örülj, hogy megteszi. A fa beteg lehet, hogy a piros sapkás doki meggyógyítja. Ha szánsz rá annyit, hívj egy fa kertészt (igen a kertészet külön ága a fák karbantartása), hogy mit lehet a fával kezdeni. Nekem volt, hogy annyit mondott, hogy a harkály megoldja, volt, hogy vágta, permetezte a fát. (fél lombbal elég bután nézett ki)
2022. nov. 8. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

A többiek leírták a lényeget.

Hozzátenném még, ha harkály vagy fakopáncs nem dolgozna (ingyen és bérmentve), akkor a férgek úgy szétrágnák a fádat, hogy pár év alatt az egész kipusztulna. Nálam már megtörtént ez.

2022. nov. 8. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
A fának nyáron nagy lombja szokott lenni. Ez már csak azért is jó nekünk, mert rengeteg az üvegablak (nem én terveztem így a házat, örököltem), és az a fa takarja teljesen a házat, nem látnak be az utcáról. Úgyhogy ha beteg a fa, ha nem, kellene oda, így valami megoldást keresnek egyelőre a harkály ellen. A magas kerítés nem megoldható.
2022. nov. 8. 10:05
 8/24 A kérdező kommentje:
De egyébként értem, amit írtok és tudom, hogy kell rá valami megoldás.
2022. nov. 8. 10:06
 9/24 anonim ***** válasza:
6%
Lehet kapni mű madarat. Azt akasztd fel a fára. Olyat keress ami a harkály ellensége.
2022. nov. 8. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha elűzöd a harkályt, garantáltan kuka, lesz a fa is, amit megtartanál...
2022. nov. 8. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!