Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Miért fehér a madarak széklete?

Miért fehér a madarak széklete?

Figyelt kérdés
2008. dec. 26. 03:06
 1/4 anonim válasza:

"A madarak kiválasztó szervei a páros, háromlebenyű utóvesék. Az általuk kiválasztott vizelet a két húgycsövön keresztül a kloáka középső részébe kerül, s az egyfajta fehér kristálykásává sűrűsödő húgyanyag az ürülékkel együtt távozik a szervezetből." Itt találtam: [link]


Tehát az a fehér tulajdonképpen a "vizeletük", ha jól értelmezem.


(ez a kérdés pár napja még nem így hangzott, talán nem tetszett a moderátoroknak a megfogalmazásod? xD)

2008. dec. 28. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

No igen..:D

2008. dec. 29. 15:23
 3/4 anonim ***** válasza:
Érdekelne, hogy hangzott:-).
2009. jan. 9. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Hát de most figyelj..:)annyit akartam szépíteni rajta h aszondom h "tojnak" dehát madaraknál azért mégiscsak másféle tojásra gondolnak, mint amikre az én beteg elmém..:D

és hát nekem nem olyan bő a szókincsem mint a moderátorunknak, hogy majd kiírjam kérdésbe, hogy "miért hószín nedü hagyja el a madárféle teremtések popóját?" ..:D

2009. jan. 10. 01:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!