Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Szengáli vagy Nimfa papagáj?

Szengáli vagy Nimfa papagáj?

Figyelt kérdés

Kezdő papagájtartónak melyiket ajánlanátok? Mekkora kalitkára van szüksége? Mindenképp velem lenne egy szobába van már egy kutyusom és egy törpenyuszim lehetséges hogy megfelelő összeszoktatás után kijöjjenek egymással?

Nyár elején szeretnék vásárolni elsőként 1 madarat aztán természetesen lenne társa is, de előtte szeretnék felkészülni és mind a 2 fajt megismerni hogy a leginkább hozzám illőt válasszam:) Tapasztalatokat is szívesen olvasnék mind két fajtáról :)


2022. dec. 19. 09:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A szenegálit el is felejtheted, kezdő papagájtartónak nimfa vagy hullámos. Kalitka 1 méter hosszú legyen minimum, hosszra legyen nagyobb, ne magasságra. A hulinak egész nap be nem áll a csőre, a nimfa meg visít, így mindkettő zavaró lehet. Mindennapos röptetés kell nekik, madárbiztos szobában. Nem szobatiszták, mindent megrágnak, ilyen dolgokra készítsd fel magad. Kutyával sose hagyd felügyelet nélkül. Tenyésztőtől vegyél madarat, ne kereskedésből. Ha van konkrét kérdésed, akkor tedd fel.
2022. dec. 19. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
a Szengáli miben másabb hogy nem ajánlják kezdő madárnak?:) Mert sok oldalon meg azt írták könnyen barátkozik az emberrel és háziállatokkal is. Persze mindenképp tenyésztőtől vásárolnék. Csak ellenkező neműek férnek meg egymás mellett? Illetve én kézzel nevelt fiókát szerettem volna hogy minél jobban hozzám nőjön viszont sok helyen meg azt olvastam hogy nem jó ha kézzel nevelt mert túlságosan függ az embertől
2022. dec. 19. 10:28
 3/7 anonim ***** válasza:
Azért nem ajánlott kezdőnek, mert nem olyan egyszerű a tartása, mint a hulinak vagy a nimfának. Kell hozzáértés, különben nem csak a madarak sínylik meg, de a gazdi is. Egy huli átlagéletkora 8-10 év, egy nimfáé kb 15, egy szenegálié pedig 20-25. Ezt is számításba kell venni. Minél fejlettebb értelmileg és érzelmileg egy papagáj faj, annál hosszabb a várható élettartam, illetve annál nehezebb kijavítani, ha elcseszel valamit, kezdőként meg nem nehéz elcseszni. Nem bántásból, de te pl még a faj nevét sem tudod leírni helyesen. Igen, mindig ellenkező nemű madarak tartása célszerű, így elkerülhető a verekedés, agresszió. A fiókák megelőzhetőek, sőt, köteles vagy megelőzni. Kézzel nevelt madarat meg valóban nem szabad venni, sokszor betegesen ragaszkodnak az emberhez, kb nem tudnak az ember nélkül létezni, agresszívek lehetnek stb. Nem attól lesz kezes, szelíd egy madár, ha kézzel nevelik, hanem ha megszelidítik.
2022. dec. 19. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a korrekt választ a Nimfánál maradok akkor mindenképp :)
2022. dec. 19. 11:29
 5/7 anonim ***** válasza:
Nimfát ajánlom, mert kevésbé kényes, kiegyensúlyozotabb, csak ne egy szobába legyél vele, mert igényli a saját területet, és fontos, hogy legyen társa mert csapatban élnek mint a galambok!
2022. dec. 21. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
uh ezt viszont nem tudtam hogy nem lehet velem egy szobában. Mindenképp 1 párt szeretnék venni:)
2022. dec. 21. 08:17
 7/7 anonim ***** válasza:
Lehetsz vele egyszobában, ha akarsz, én nem azt mondtam, hogy nem lehet, csak idegesíteni fogjátok egymást, mert folyamatosan figyel és pittyeg, reagál a zajokra, mozgásodra, ha olyanja van felhívja magára a figyelmet akkor is amikor nem kéne a csapatszellem miatt.
2022. dec. 21. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!