Kezdőoldal » Állatok » Madarak » AZ Őszapók nálatok is időszako...

AZ Őszapók nálatok is időszakosan jelennek csak meg ?

Figyelt kérdés
Azt vettem észre, hogy jön az etetőre, aztán eltűnik 2-3 hétre, majd megint egyszer jön. De miért van ez így? Cinege folyamatosan jön, ha egyszer megtalálta az etetőt.
2022. dec. 21. 12:32
 1/9 anonim válasza:
100%

Az őszapók bandában járnak. :)


Időnként megjelennek húszan-harmincan is, és itt viribölnek a gyümölcsfák között. Nem állandó vendégek.

2022. dec. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Itt is csak néha jelenik meg. Egyedül szokott lenni.

A többiek folyamatosan jönnek (cinege, csuszka, tengelic, szajkó, veréb, stb.).

2022. dec. 21. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nálam ma 4db volt, de 2-nél többet még sosem láttam egyszerre.
2022. dec. 21. 14:11
 4/9 anonim ***** válasza:
Almával, magokkal meg lehet esetleg próbálni táplálni. Esetleg faggyúba olvasztott napraforgómag.
2022. dec. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
3: hozzánk közel van erdő, talán azért jönnek csapatostul.
2022. dec. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én egy erdő mellett lakok, ide egyenként szoktak jönni. De elég ritkán.
2022. dec. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Hozzánk is csapatosan jönnek. Fent vannak az erdőben, minden nap végigpásztázzák a környéket a szokott útvonalaikon. De mondjuk majdnem minden nap, az erdő szélén lakunk. Nekik bontott napraforgó kell mert azt hiszem nem tudják megbontani. Van nekik külön egy zsákkal:)

Nyáron mikor fészkelnek, akkor párban járnak.

Elképesztően aranyos, kedves madarak.

2022. dec. 22. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Én cinkegolyót rakok ki, hogy a kicsi csőrükkel is meg tudják enni. Na meg a szokásos héjas napraforgó mag, arra a cinegék vevők.
2022. dec. 22. 09:11
 9/9 A kérdező kommentje:
4-est annyiban egészíteném ki, hogy zsiradékba olvasztva csak olyat szabad tenni, ami azonnal ehető. A héjas magokat nem kellene, mert a cinegék az ághoz szorítják és úgy bontják fel, de a zsíros lábuk miatt nehezen fogják meg.
2022. dec. 22. 09:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!