Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hullámos papagájt, nimfa...

Hullámos papagájt, nimfa papagájt lehet kint tartani?

Figyelt kérdés
Nem értek a madarakhoz, viszont pár nappal ezelőtt voltunk állatkertben, nyitás előtt nem sokkal már ott voltunk, elég hideg volt 0fok körül. Egy ropdeben pedig hullámos és nimfa papagájok voltak. Én azt hittem, hogy őket csak bent lehet tartani, meg elég kis gatyi odujuk volt, az sem tűnt túl melegnek.
2022. dec. 30. 11:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Ilyen állatos parkban láttam már kint tartottakat pár éve adventi rendezvényen. Idén már gyöngytyúkok meg tyúkok voltak a ketrecben. Úgyhogy nem tudom jó ötöet volt-e.
2022. dec. 30. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha kint töltötték az őszt is akkor vidáman kint lehetnek télen.
2022. dec. 30. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha enyhe az idő, huzatmentes helyen vannak, van belső terük (ami esetleg fűthető is) és amik a legfontosabbak, hogy van elég helyük repülni, egész ősszel is kinn voltak, így fokozatosan szoktak hozzá a hideghez, meg jó a takarmányozásuk, úgy működik.

NEM működik, ha valaki otthon egy 60*40-es kalitkát kirak a teraszra tél közepén.

2022. dec. 30. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Haverom nimfákat tartott a teraszon. A fél terasz le volt választva röpdének. Elvoltak.
2022. dec. 30. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, lehet kinti röpdében tartani. Megfelelő kialakítású helyen akár a -20 fokot is bírják.
2022. dec. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Évtizedek óta tartunk szabadban nimfákat, rozellákat, énekes papagájokat egészségügyi gondok nélkül.

Esőtől védett a helyük, két oldalán zárt, kettőn rácsos. A fagyos napok beköszöntével szélfogókkal megakadályozom a benti huzatot arr ügyelve, hogy a jó szellőzés megmaradjon.

Bőséges eleség, naponta többször friss, kicsit langyos ivóvíz legyen, és nem szabad elfelejteni, lapos tálkában télen is szeretnek fürdeni, legyen erre is lehetőségük.

2022. dec. 30. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!