Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogy dolgozzam fel a hullámoso...

Hogy dolgozzam fel a hullámosom elvesztését?

Figyelt kérdés

Tegnap este minden előjel nélkül egy pillanat alatt repülés közben a földre esett és onnantól egy oldalára lebénult majd pár óra múlva örökre elaludt. 4 éves volt. Valaki azt mondja lehet sztrókja volt.

Egy aranyos kedves madár volt, bújt hozzám, puszit adott.

Annyira megrázott az elvesztése hogy teljesen magam alá kerültem, felnőtt férfiként csak zokogok azóta, annyira fáj.



2023. jan. 11. 10:40
1 2
 1/14 anonim válasza:
76%
Ha idővel nem tudod elengedni, szakember pszichológus/(csoport)terápia segítségével.
2023. jan. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Erre nincs gyógyszer. Az idő fog csak segíteni. Jópár állatot elvesztettem már életem során, némelyiknél még most is görcs csúszik a torkomba ha visszagondolok rájuk, de nincs ezzel baj.
2023. jan. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
80%
Én is elvesztettem a 7 éves hullámosom. Nagyon intelligens volt és a család tagja. Akkor még úgy éreztem hogy vele együtt a szívem is odaveszett, de ma már jól vagyok. Hidd el az idő mindent meggyógyít.
2023. jan. 11. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Négyes megirnád ez mennyi időbe telt számodra?
2023. jan. 11. 11:07
 5/14 anonim ***** válasza:

Én pár napja veszítettem el a cicámat, ugyan ezeken mentem keresztül. Most már annyival jobb, hogy nem vagyok abban a mély depresszióban és nem sírok folyamatosan.

Ha tisztességesen eltemeted, őrzöd az emlékét, az talán kicsit megnyugtatóbb,picit segít. Tedd azt, amiről úgy érzed, segít. Próbálj pihenni, elterelni a figyelmed.

2023. jan. 11. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Átérzem. Nekem is volt hullámosom, majdnem 4 éves volt, amikor elvesztettem. Tényleg az idő segít. Pár hét múlva már valamivel jobb lesz.
2023. jan. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Ugyan úgy lehet feldolgozni, ahogy bármely szerettünk elvesztését, legyen az ember vagy állat. Idő, türelem önmagaddal szemben és kitartás.

Ha tényleg szeretted, akkor sosem fog az emléke semlegesen érinteni, de ez így van jól. Ez a szép kötődés ára.

Nekem 10 éve halt meg a macskám. Már nem elviselhetetlen, de ugyanúgy hiányzik és sokszor eszembe jut. Ha elégszer gondolok rá, még most is megerednek a könnyeim, de már ki tudom ejteni a nevét anélkül, hogy elszorulna a torkom. Amikor meghalt úgy voltam vele, soha többé nem lesz macskám. Aztán pár év múlva csak befogadtam egyet. Azóta 3 van. Egyikük sem pótolhatja őt, mert mind különálló személyiségek. Egyéniségek. És mindegyikük halála megvisel majd, ha eljön az idejük, de ez van. Ilyen az élet. Megéri :)

2023. jan. 11. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
48%
Én annak idején kitömettem a 7 évesen elpusztult hullámos papagájomat, azt mondták, ennyiből vehetek másikat, de amikor meglátták, hogy milyen szép, erős madár volt, kitömték nekem. Utána még sokáig "ült" egy ágon a falon, persze, már csak emlékként.
2023. jan. 11. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Kedves összes válaszoló, szeretném megköszönni hogy hozzászóltatok, hogy ismeretlenként is vigasztaltatok és leírtátok a ti történeteiteket.


Sajnos még mindig nehéz, még mindig azt várom felébredek ebből a rossz álomból, rossz perceimben még mindig rámjön a sírás. De igen, az idő majd ebben is segít reméljük, hogy könnyebb legyen.

2023. jan. 12. 20:03
 10/14 anonim ***** válasza:
Hát ez sajnos ilyen. Ugyanolyan rossz, mint amikor embert veszítünk el. Minden veszteség űrt hagy maga után. Én már ugyan nem sírok a cicám után, bele is betegednék, ha annyira hagynám eluralkodni a bánatomat, de minden nap többször is megölelgetem a kis urnáját és ha a boltban a cicakaják, játékok mellett megyek el, vagy csak meglátom a fotóját, belefacsarodik a szívem. Hiszek abban, hogy a lelkük nem vész el és a gazdi és állat közötti különös kötődésnek hála, újra találkozunk majd, ha eljön az ideje.
2023. jan. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!