Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Jövőre is eltehetem a megmarad...

Jövőre is eltehetem a megmaradó napraforgómagokat, amelyeket a madarak etetésére szereztem be?

Figyelt kérdés
Napraforgómaggal etetem a madarakat. A "jó" idő miatt, és kb. 8 kg magot kaptam - nem fogy el áprilisig. Panelben lakom, egy kartondobozban tárolom, amerre szellőző lyukakat fúrtam.

2023. jan. 11. 17:42
 1/5 A nagy Levin ***** válasza:
100%
Ha nem tud befülledni, megpenészesedni, akkor nem lesz baja.
2023. jan. 11. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Add el valaki állattartónak, olcsóbban, mint a bolti ár. Jövőre vegyél frisset. 40 fokos panelben ki tudja mi lesz vele
2023. jan. 11. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Elteheted, néha azért szerintem kézzel forgasd át, nem árt, ha időnként ellenőrzöd, mondjuk ha száraz és levegős helyen tartod, akkor elvileg nagy baja nem lehet. Egyébként évekig is kibírja a mag, bár valószínűleg idővel csökkenhet a tápértéke, nem tudom. Mi kertes házban lakunk, szoktam is vetni napraforgót. Sajnos tavaly alig kelt ki egy-két tő, és a kalapok is nagyon kicsik maradtak, pedig igyekeztem őket locsolni, de a rossz idő miatt csak későn tudtam elvetni a magokat (meg lehet, hogy mivel régebbiek voltak, így nem is mindegyik csírázott ki), aztán jött az aszály, így végül tavaly gyakorlatilag semmit sem "arathattam" le. Így most a tavalyelőttit (vagy lehet, hogy még régebbi, már nem tudom) próbálom beosztani, meg kapnak hozzá dióbelet a madárkák, azzal vígan elvannak.
2023. jan. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A napraforgo ennyi ido alatt tuti megavasodik, szemet lesz belole. Inkabb add oda valakinek aki meg tudja etetni a madarakkal otthon.
2023. jan. 11. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
87%
Mikor előveszed kóstold meg, szagold meg, ha dohos/avas nem jó. Márciusig nyugodtan etetheted őket.
2023. jan. 13. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!