Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hullámos papagájt hogyan...

Hullámos papagájt hogyan lehet kézhez szoktatni?

Figyelt kérdés
Vettem egy párt és olyan jó lenne ha idővel ráülnének az ujjamra, esetleg mint a neten sok videóban látni nyakamba ülnének. Hogyan lehet ezt elérni, megtanítani nekik?

2023. jan. 16. 12:57
 1/2 anonim ***** válasza:

Ezt mond akkor is, amikor majd harsogva száll feléd, SZIA GÉÉÉZA! felkiáltással, aztán leszáll a gallérodra, és csupa szeretetből elkezdi tisztogatni a füledet, és mikor már kellően tiszta, akkor a felöklendezett tisztított maggal meg is eteti. Jártam így sokszor, és merő szeretetből csinálja :-)

De hogy a kérdésre is válaszoljak, én úgy csináltam, hogy nyilván ketrec takarítás közben be-be kell nyúlkálni lassan, óvatosan, nem megijesztve a ketrecébe. Aztán ha támadásnak vette, akkor próbált belém csípni, vagy belém is csípett. Ezt viselni kell. És ha lehiggadva visszamászik a rúdjára, akkor meg kell próbálni óvatosan megsimogatni ujjheggyel. Vagy a nyakát, vagy a kapaszkodó lábát. És dícsérni kell. Napok, hetek alatt, ha már nem ijed meg attól, hogy benyúlsz, és hagyja magát simogatni, akkor léptem tovább és alátoltam a kezem mutató ujját a lábának a rúdon, hogy azon ücsörögjön. De még mindig bent a kalitkában. Persze végig beszél az ember hozzá. Aztán már hívtam, hogy "Gyere csak!" És úgy dugtam be a kezem a kalitkába, és ugrott rá. Megvallom őszintén, amikor először hagytam kirepülni a szobában, akkor kicsit tartottam attól, hogy hogyan fog visszakerülni a kalitkájába. De két óra szabad röpdösés, leszállás, felderítés után magától visszament - enni. Máskor meg, ha mentem el otthonról és vissza akartam tenni, akkor csak feltartottam az ujjam, hogy rá tudjon szállni. És ő harsogata a "Gyere csak"-ot, amit eltanult, és szállt le az ujjamra. És hagyta magát betenni a kalitkába. Mondjuk én egyetlen kis hullámost kaptam, annó 40 évvel ezelőtt. De még az előttünk lévő utcában járó busz ajtajának a nyitódását is tudta utánozni :-)

2023. jan. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A kérdésedben benne van a válasz: idővel.

Próbáld kedvenc csemegéjüket nyújtani feléjük a rácson keresztül. Lassan, óvatosan, úgy hogy végig a szemmagassaguk alatt légy. Ha egy idő után elveyzik, megpróbálhatod bedugni az ujjad de csak az ajtóba, újra felkínálni a csemegét. Feléjük nyúlni csak lentről, lassan, ujjal a hasuk alá h fel tudjanak lépni. Legalább 1-2-3 hónap.

2023. jan. 16. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!