Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mit jelent az ha egy hullámos...

Mit jelent az ha egy hullámos papagáj kézzel nevelt, mi annak az előnye és hátránya?

Figyelt kérdés

2023. jan. 19. 19:50
 1/4 anonim ***** válasza:
88%

Ha kézzel nevelt, az azt jelenti, hogy kikelés után közvetlenül elveszik a mamagájtól, a tenyésztő eteti és neveli fel, ezáltal általában szelídebb, kézhez szokottabb, mire hozzád kerül. Inkább nagyobb papagájoknál csinálják, azoknál "éri meg".

Én személy szerint nem vagyok híve, sokkal természetesebb, ha az anyukájától kap meg mindent, ő neveli fel és tanítja meg. Nekem nem volt kézzel nevelt papagájom, de mind a 4 különböző volt ( hullámos, nimfa, kecske és hegyi) és mindegyik szelíd.

2023. jan. 19. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Előny: szelíd.


Hátrány: betegesen emberfüggők, téged tekint párjának mindenféle értelemben, fajtársat nem, vagy nagyon nehezen fogadnak el, családtagjaiddal agresszív lehet, ha nem vagy vele 0-24 depresszióssá, tolltépősé, öncsonkítóssá válhat..


Ha azt szeretnéd, hogy kezes, szelíd madarad legyen, ahhoz nem kell kézzel neveltet venni. Keress egy jó tenyésztőt, ahol szülők által nevelt, szelíd madarak vannak. Mellesleg a papagájok társas állatok, nem szabad egyedül tartani őket, ezért is jobb a szülők által nevelt.

2023. jan. 19. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm az információkat, eszemben sincs egyet vennni és egyedül tartani. Láttam egy hirdetést amiben így hirdették és nem tudtam mit jelent ezért kérdezem.
2023. jan. 19. 20:38
 4/4 anonim ***** válasza:

Embernek kepzelik magukat, tönkremennek ha nincsenek állandóan a társaságodban. Párt is emberek közül választanak, féltékenyek a párodra.

Nem ajánlom. Nagyon fontos, hogy a madár tudja magáról, hogy madár!

2023. jan. 23. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!