Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Baj lehet a papagájommal,...

Baj lehet a papagájommal, lehet beteg?

Figyelt kérdés

tegnap vettem egy hullámospapagájt és azóta még nem láttam se inni se enni, egyedül a fürtöskölest ette amit bedugtam neki és kezemmel tartottam felé, de sem a magból, sem a homokból sem a szépiából nem evett. attól félek ha ez így folytatódik elpusztul.

ami meg igazán aggaszt hogy széklete is alig van az is olyan híg mintha hasmenése lenne.

mit tegyek?


2023. jan. 28. 11:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem stresszes az új hely miatt, tedd egy olyan helyre a lakásban, ahol nem nagyon van mozgás és senki nem zavarja egy pár napig.
2023. jan. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
Mi a helyzet azóta? Evett már? Milyen színű az ürülék? Nem javult semmit?
2023. jan. 28. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Lehet azóta már elmondta, hogy mi a baja.
2023. jan. 28. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
59%

1 hétig teljesen békén kell hagyni.

Ne nyúlkálj. Mindig ugyan abban az időben óvatos mozdulatokkal cserélj kaját vizet és ne nyúlkálj feléje!

Tedd magasra a kalitkáját,hogy a fejeddel legyen egyvonalban. Ha a kereskedésben volt párja és te szétszakítottad őket az sem segít a dolgokon.

Mielőtt veszel egy élőlényt próbálj meg utánanézni!

Hetek mire benyúlhatsz és sz ujjadra ül. Legyen csend, nyugalom, meleg ott ahol van.

Ha nem múlik a hasmenés akkor exotikus állatorvoshoz vele.

2023. jan. 29. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

#2

a hasmenése már elmúlt, ivott is, viszont a kajához és a madárhomokhoz azóta sem nyúlt. tegnap késődélután már annyira sajnáltam, hogy tettem be neki fürtöskölest, azt megette, viszont ma megint nem evett az etetőből egy falatot sem

2023. jan. 29. 18:28
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha a fürtöskölest ette, akkor az etető körül lesz a gond. Milyen magasságba van neki rakva és milyen?
2023. jan. 29. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
kettő etető is van fent. egy kalitka rácsára akasztható fehér valamivel a rúdnál alacsonyabban, a másik meg egy átlátszó ugyanilyen.
2023. jan. 29. 18:37
 8/8 anonim ***** válasza:
Az ülőrúddal egymagasságban legyen az etető! Az egyiket tedd a fürtösköles helyére. Nem az a lényeg, hogy átlátszó-e az etető, hanem a kialakítása. Az önetetőt pl nehezebben találják meg és nehezebben is használják, remélem nem olyan van berakva. Fontos, hogy lássa, hogy abban kaja van, könnyen hozzáférhető helyen legyen, illetve könnyen tudjon belőle enni.
2023. jan. 29. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!